لینک های دسترسی

اردوی امریکا: تلفات اهالی در افغانستان مورد تحقیق قرار گرفت.


قوای نظامی ایالات متحده میگوید با مقامات افغانی کار میکند تا تصادمات هفتۀ گذشته را که شاید بمرگ سه نفر ملکی انجامیده باشد، تحت تحقیق قرار دهد.

یک بیانیۀ امروزی قوای نظامی حاکیست که گزارش های تائید نشده ای وجود دارد که نشان میدهد در تبادلات آتش بین قوای ائتلاف و حمله کنندگان ناشناس در ولایت ارزگان دو مرد و یک زن کشته شده اند.

قوای نظامی میگوید عساکر قوای ائتلاف در ولسوالی دهراوود آن ولایت که دران شب گزمه میکردند بعد ازانکه هدف یک حملۀ ناگهانی بوسیلۀ اسحلۀ خفیفه، ماشیندار و راکت انداز خفیف قرار گرفتند، دست به آتش متقابل زدند.

یک سخنگوی قوای ائتلاف گفت قوای نظامی بخاطر تلفات افراد بیگناه متاسف است و مراتب تسلیت خود را برای خانواده های قربانیان ابراز داشت.

قوای نظامی میگوید این واقعه را امروز با رهبران قبایل مورد بحث قرار خواهد داد.

در یک واقعۀ دیگر در ولایت ارزگان، قوای نظامی ایالات متحده میگوید حد اقل دو شورشی وقتی کشته شدند که بم کنار جاده را که تعبیه میکردند، منفجر گردید.

در سایر محلات در جنوب افغانستان، جنگجویان طالب طی حمله ای بروز دوشنبه در ولایت هلمند دو فرد پولیس افغانی را بقتل رسانیدند. یکی از حمله کنندگان نیز کشته شد.

همچنان بروز دوشنبه وزارت دفاع برتانیه گفت یکی از عساکر آن کشور در ولسوالی گرشک ولایت هلمند کشته شد.

گوردن برون، صدراعظم برتانیه قبلاً اعلام کرد که برتانیه در آمادگی برای انتخابات مجوزۀ سال آینده در افغانستان، ۳۰۰ عسکر اضافی را به جنوب آن کشور اعزام خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG