لینک های دسترسی

تحقیق قوای ائتلاف در مورد قتل 'افراد ملکی' در افغانستان


سخنگوی نظامی قوای ایالات متحده در افغانستان میگوید، قوای ائتلاف بر یک گذارش تحقیق میکند که بموجب آن در هفته اخیر در ولایت کاپیسا افراد ملکی کشته شده اند.

اداره خبری پژواک در افغانستان طی یک گذارش گفته است ۲۵ تن از اهالی ملکی افغان کشته شده اند.

رهبران محلی حکومتی و مامورین نظلامی ایالات متحده گفته اند، در عملیات حربی کاپیسا بروز دوشنبه ۱۹ تن از شورشیان کشته شدند.

حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان، بر قوای ایالات متحده فشار انداخته است تا در جریان عملیات از تلفات اهالی ملکی خود داری نماید.

در یک انکشاف تازه آقای وزیر دفاع فرانسه امروز چهار شنبه در شبکه خبری گفت، فرانسه قبلاً مساعی لازم را در افغانستان بخرچ داده و بنابران ارسال قوای اکمالاتی بیشتر به افغانستان در حال حاضر، خارج از بحث است.

در حال حاضر در افغانستان حد اقل ۲۶۰۰ عسکر فرانسوی وجود دارد که بدین ترتیب فرانسه چهارمین کشور کمک دهنده بزرگ به قوای نظامی بین المللی در افغانستان میباشد.

و در تازه ترین خشونت ها، مامورین افغان میگویند انفجار یک بم انتحاری در خارج شهر هرات دو عسکر افغان را هلاک و سه تن دیگر شانرا زخمی ساخته است.

همچنان در یک حمله دیگر انتحاری با بم، امروز چهارشنبه، در یک مراسم عروسی در ولایت شمال غربی بغلان ۹ تن به گفته مقامات، زخمی شده اند که ۵ تن شان کودکان اند.

و همچنان امروز چهارشنبه به گفته مامورین افغان، جنگ میان تندروان طالبان و قوای امنیتی در ولایت شمال غربی بادغیس باعث هلاکت یازده تندرو و دو عسکر افغان شده است.


XS
SM
MD
LG