لینک های دسترسی

رهبران جهان در مورد ریس جمهور براک اوباما


رهبران جهان از براک اوباما منحیث رئیس جمهور جدید ایالات متحده استقابل کرده و اما در عین زمان بسیاری از چالش های جهان را که او باید بدان مقابل میگردد، به وی خاطر نشان ساخته اند.

حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر در یک پیام تبریکه از آقای اوباما تقاضا کرده است، بحران در شرق میانه را اولویت عاجل خود قرار دهد.

آقای مبارک در مساعی برای مذاکره بر متارکه بین اسرائیل و حماس و تندروان حماس در غزه درگیر بوده است.

منرچهر متکی، وزیر خارجه ایران گفته است، آقای اوباما برای تبدیل نمودن سیمای ایالات متحده در منطقه باید مشی ایالات متحده را در شرق میانه تغییر بدهد.

تارو اسو، صدر اعظم جاپان گفته است، آماده است با آقای اوباما از نزیک همکاری کند، بخصوص در مساعی با مقابله با بحران جهانی اقتصادی.

آصف علی زرداری، رئیس جمهور پاکستان و سید یوسف گیلانی، صدر اعظم پاکستان ابراز اطمینان کرده اند که آقای اوباما کمک خواهد کرد کشورش نقش رهبری را در مقابله با چالش های در پیش گیرد که بشریت بدان مواجه است.

اعضای پارلمان بریتانیا امروز چهار شنبه، حینیکه گوردن براون، صدر اعظم بریتانیا به آقای اوباما در جریان سخنرانی هفتگی اش تهنیت و تبریک گفت، هلهله و شادمانی کردند.

آقای براون علاوه نمود که ملت اش که از پیش متحد راسخ ایالات متحده بوده است روابط اش را با ایالات متحده مستحکمتر خواهد ساخت.

و از جمله نیلسن مندیلا، رهبر سابق افریقای جنوبی در یک نامه مخابره شده به رئیس جمهور جدید ایالات متحده گفته است که تحلیف اش بر یاست جمهوری امریکا عین احساس امید را به جهانیان بخشیده که شکست تبعیض نژادی در افریقای جنوبی داد.

XS
SM
MD
LG