لینک های دسترسی

گزارش: استراتیژی اوباما در مورد تماس با تندروان


یک روزنامۀ ایالات متحده گزارش میدهد که استراتیژی جدید براک اوباما، رئیس جمهور تندروان را ترغیب میکند تا از طالبان و سازمان القاعده دور شوند.

روزنامۀ نیویارک تایمز بروز جمعه گزارش داد که این پیشنهاد بخشی از پلان جدید براک اوباما در قبال ارزیابی مشی ایالات متحده در منطقه بود.

روزنامه گزارش میدهد که حکومت اوباما همچنان در نظر دارد کمک نظامی و مالی را به پاکستان افزایش دهد، اگرچه بقول مقامات حکومت در مورد مقدار آن هنوز گفت و شنود جریان دارد.

انتظار میرود آقای اوباما هفتۀ آینده نتایج ارزیابی استراتیژی خود را منتشر سازد.

آقای اوباما طی مصاحبه ای که بروز یکشنبه منتشر شد گفت ایالات متحده مایل است امکانات آشتی با اعضای اعتدالی طالبان را در افغانستان و پاکستان جستجو نماید.

حکومت اوباما گفته که معتقد است اکثریت شورشیان را میتوان با مشوق های مناسب متقاعد ساخت تا سلاح شان را بزمین بگذارند.

توقع میرود آقای اوباما این پلان را قبل از اشتراک هیلری کلنتن، وزیر خارجه در یک کنفرانس بین المللی مجوزۀ اواخر ماۀ جاری، روی افغانستان منتشر سازد.

مقامات نظامی و دپلوماتیک ایالات متحده بروز پنجشنبه سناتورهای کلیدی را در جریان استراتیژی براک اوباما، رئیس جمهور در مورد افغانستان قرار دادند.

جنرال پتری یس، قوماندان عمومی قوای ایالات متحده در افغانستان و عراق و ریچارد هالبروک، نمایندۀ خاص برای افغانستان و پاکستان بطور خصوصی با اعضای کانگرس ملاقات کردند.

آقای اوباما قبلاً سوقیات ۱۷ هزار عسکر اضافی را به افغانستان منظور کرده است.

XS
SM
MD
LG