لینک های دسترسی

Breaking News

نواز شریف - مقدمه چپینی برای یک انقلاب؟


نواز شریف رهبر مخالف پاکستان میگوید، مظاهره بزرگی را که او آن را بصوب اسلام آباد رهبری میکند، مقدمه است برای یک انقلاب.

آقای شریف این اظهارات را امروز یکشنبه در حالی بیان داشت که وی در یک کاروانی که بصوب اسلام آباد در حرکت است خانه اشرا در شهر لاهور که در ۲۶۰ کیلو متری پایتخت واقع است، ترک گفته است.

این فعالیت گران در نظر دارند بروز دوشنبه راه پیمایی را در خارج از پارلمان پاکستان براه اندازند تا بر حکومت فشار آورند قضات ایرا که در زمان ریاست جمهوری پرویز مشرف برکنار گردیده اند، دوباره مقرر نماید.

پولیس پاکستانی در تلاش برای جلوگیری از خروج کاروان نواز شریف از شهر لاهور، راه بندان هایی را در اطراف شهر لاهور اعمال نموده است.

پولیس همچنان با گذاشتن کانتینر های انتقالاتی جاده های منتهی شده به اسلام آباد را مسدود ساخته است.

در اوایل امروز یکشنبه طرفداران آقای شریف در سرپیچی از منع حکومت به جاده های لاهور سرا زیر شدند و پولیس را مجبور به عقب نشینی نمودند.

خشونت در حالی برپا شد که بعضی از مظاهره کننده گان بر پولیس سنگ پرتاب نمودند، و پولیس با گاز اشک آور و مرمی های را بری، پاسخ گفت.

حکومت پاکستان عملیات سرکوبی سراسری را در کشور علیه مظاهره چیان مخالف که مظاهرات شان بروز چهارشنبه آغاز گردید، هدایت داده است.

حکومت میگوید این اقدام برای حفظ امنیت ضروری پنداشته میشود. حکومت همچنان میگوید جای مناسب برای مناقشه روی اعادۀ قضات پارلمان پاکستان است نه جاده ها.

XS
SM
MD
LG