لینک های دسترسی

سفر صدر اعظم آلمان و مقامات امریکایی به افغانستان


انگیلا میرکل، صدر اعظم آلمان بروز دوشنبه سفر اعلام ناشده به افغانستان انجام داده است. سخنگوی حکومت آلمان میگوید، توقع میرود او از قوای آلمانی که در جنوب افغانستان مستقر اند، دیدن کند.

مرکیل از پایگاه نظامی آلمان در شمال قندور دیدن کرد و درست پس از بازدیدش از محل، به گفته مقامات آلمانی، دو راکت در نزدیکی پایگاه اثابت کرد. کسی درین حمله مجروح نشده است.

آلمان، منحیث بخش از قوای بین المللی، در کشور جنگ زده افغانستان حدود ۳۸۰۰ عسکر دارد و وعده کرده است تا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ۶۰۰ عسکر دیگر اعزام دارد.

قرار نیست میرکل با مقامات افغان ملاقات نماید.

ناتو در اجلاس خود در هفته گذشته وعده نمود ۵۰۰۰ عسکر و مربیین اضافی به افغانستان اعزام دارد.

در عین زمان، ریچرد هولبروک، نماینده خاص ایالات متحده برای افغانستان و جنرال مایک مولین، ریس ارکان حرب امریکایی، جهت مذاکره با مقامات عالی رتبه افغانستان، به آنشکور سفر کرده اند.

جنرل مولین بروز یکشنبه به خبر نگاران گفت، او متیقن است که قوای اضافی امریکا که راهی افغانستان اند، در آوردن ثبات در جنوب آنشکور که مرکز شورش در حال افزایش به رهبری طالبان شمرده میشود، کمک خواهد کرد.

همچنان هولبرک گفت، سفر او روی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که قرار است در ۲۰ آگست بر گزار گردد، متمرکز خواهد بود.

هولبروک و مولین در شام سه شنبه به پاکستان سفر خواهد کرد.

در سایر خبر ها، قوای امریکا در افغانستان میگوید، عساکر افغان با مشوره قوای ائتلاف، ۱۴ تندور را در ولسوالی قلات ولایت شرقی زابل کشته اند.

XS
SM
MD
LG