لینک های دسترسی

سفر هیت از جمهوری خواهان امریکا به افغانستان


جمعی از سناتوران جمهوری خواه امریکا حمایت خود را از انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، در صورت شفاف و آزاد بودن آن، اعلان نمودند.

سناتور مچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان در سنای امریکا همراه با سه سناتور دیگر به روز یکشنبه در سفری که به کابل داشت در یک نشست خبری گفت، انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان به دلیل مهم بودن آن در شرایط کنونی مورد حمایت شدید آنها قرار دارد.

سناتور مچ مک کانل گفت، در کشور های که دموکراسی به گونه پدیده نو به تجربه گذاشته میشود، دومین انتخابات ریاست جمهوری آن مهمتر از انتخابات اول در آن کشور است.

هیت سناتوران با داکتر انورالحق احدی، داکتر عبدالله عبدالله و داکتر اشرف غنی احمدزی، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز دیدار نمود و روی برگذاری شفاف انتخابات صحبت نمودند.

آقای مک کانل با هیت همراه خود قرار است دیداری با حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان نیز داشته باشد.

در یک خبر دیگر، مامورین افغانی میگویند که قوای افغانی و نیرو های ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده بروز شنبه ۲۲ تندرو طالبان را در جنوب افغانستان بقتل رسانیده اند.

با اینحال مامورین نظامی ایالات متحده بطور جداگانه گزارش دادند که قوای افغان و ائتلاف چهار تندرو در عین ساحه کشته اند. تاکنون روشن نگردیده که آیا این دو گزارش مربوط به عین حوادث میباشد یا خیر.

بیانیۀ ایالات متحده میگوید عساکر در حالی هدف تیراندازی و راکت های سر شانه ای قرار گرفتند که در ولایت زابل مشغول گزمه بودند.

مامورین میگویند قوای بین المللی بعد از آنکه مورد حمله قرار گرفتند حمایت هوایی را در زمینه تقاضا کردند.

مقامات میگویند هیچ فردی از قوای مجروح زخمی نگردیده است.

XS
SM
MD
LG