لینک های دسترسی

Breaking News

دستگیری قاچاقبران و محموله بزرگ مورفین در ننگرهار


جنرال محمد داودد داوود، معین مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله افغانستان امروز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در کابل، از دستگیری قاچاقبران و محموله بزرگ مورفین به مقدار سه هزار کیلو گرام که از ولسوالی آچین ولایت ننگرهار طی عملیاتی مشترک نیرو های افغان وبین المللی بدست آمده است، خبر داد.

جنرال دادود گفت قاچاقبران سه هزار کیلو مورفین را به شکل ماهرانه در عمق زمین در منطقه سرحدی ولسوالی آچین ولایت ننگرهار جابجا نموده بودند که در فرصت مناسب به هیرویین مبدل نمایند، اما در اثر تلاش پولیس مبارزه علیه مواد مخدر با تعدادی از قاچاقبران کشف و ضبط گردید.

وی گفت تریاک از بسیاری ولایات افغانستان در این منطقه به شکل قاچاق آورده شده وبه مورفین تبدیل گردیده است.

جنرال داود گفت، اظهاراتیکه قاچاقبران مواد مخدر ابراز نموده اند، از سه هزار کیلو گرام مورفین بعد از پروسس دوهزار کیلو گرام هیرویین بدست میاید.

وی از تعداد و اسامی قاچاقبران و جزییات این عملیات به دلیل تحقیقات روی شبکه قاچاقبران خوداری نموده صرف از دو عملیات دیگر در ولایت هلمند خبر داد.

جنرال داودد در این کنفرانس خبری گفت، در سال جاری ۲۴ الی ۲۶ ولایت افغانستان از وجود مزارع خشخاش پاکسازی خواهد شد.

وی گفت سال گذشته ۱۸ ولایت عاری از کشت کوکنار گردیده بود و هزاران کیلو گرام مواد مخدر از بین برده شده و نزدیک به یک هزار دو صد تن از مظنونین به مراجع عدلی و قضایی سپرده شده اند.

XS
SM
MD
LG