لینک های دسترسی

دختر هندی برنده مسابقات ملی حفظ حروف کلمات مغلق انگلیسی در امریکا شد


کڤیا شیڤا شنکر، دختر سیزده ساله هندی، در این هفته، در مسابقات ملی (سپیلنگ بی) یعنی دانستن حروف کلمات بسیار مغلق، برنده شد.

این مسابقه همه ساله در واشنگتن دی سی امریکا صورت می گیرد. جولیا ریچی، خبرنگار صدای امریکا در مورد گزارشی دارد که از من نجیبه خلیل می شنوئید.

از جملهٌ چند صد اشتراک کننده در مسابقات سپیلنگ در واشنگتن، یازده شاگرد توانستند که با مهارت های خاص در مسابقهٌ نیمه نهائی قرار گیرند، ولی در پایان ، فقط یکتن برنده کپ قهرمانی گردید.

کڤیا شیڤا شنکر، باشندهٌ ایالت کنزاس، بر رقیبش (تم رویتر) از ایالت ویرجینیا زمانی پیروز گردید که تم نتوانست حروف کلمهُ (مایسیناس)، لغتی را که مفهوم حامی و حافظ علم و ادب را دارد، بدرستی بیان دارد.

این چهارمین بار است که کڤیا در مسابقات سپیلنگ بی اشتراک مینماید.

"آدم باید واقعاً بخواهد که اینکار را بکند. این چیزی بود که من از دیر زمانی می خواستم آنرا انجام دهم. و باید بسیار روی آن کار کنی."

کڤیا، بر علاوهٌ کپ بسیار مقبول طلا، مبلغ چهل هزار دالر پول نقد، و جوایز دیگر را حاصل نمود.

پدر و مادر کڤیا، از هند وارد امریکا گردیدند. کڤیا، هفتمین شاگرد امریکائی هندی الاصل است که در ظرف ده سال گذشته برندهٌ جایزهٌ سپیلنگ بی می گردد. یعنی در ده سال گذشته ، هفت سال آنرا شاگردان هندی برنده شده اند.

مادر کڤیا می گوید ، دلیل عمدهٌ برنده شدن دخترش تشویق همیشگی فامیل در قسمت درس خواندن بوده است.

"ما تا حدی که امکان داشته باشد انجام میدهیم، به هر طریق ممکن که بتوانیم کمکش کنیم. ما به کمک نمودن به وی عادت نموده ایم. پدرم در قسمت درس هایش کمک می کند، و من با تمام کار های مکتبش، فعالیت های فوق برنامه اش، و تشویق در راه آموختن موسیقی کمک می نمایم."

کڤیا می گوید ، در حال حاضر می خواهد که به منزلش برگردد و استراحت نماید، ولی نه برای مدت طولانی. او می گوید وقتی بزرگ شد، می خواهد (نورو سیرجن) یعنی جراح عصب شود.

XS
SM
MD
LG