لینک های دسترسی

قتل قوماندان طالبان و خشونت های جاری در افغانستان


قوای ائتلاف برهبری ایالات متحده، یک قوماندان طالبان و حدود ۱۶تن دیگر را دریک حمله هوائی دقیقاً نشانه گرفته شده، بروز سه شنبه کشتند.

مامورین نظامی امروز چهارشنبه گفتند، این حمله بر ملا مصطفی بعد از آن بعمل آمد که او محوطه اش را در ولایت غربی غور ترک میداد.

سخنگوی نظامی گفت این قوماندان تندرو طالبان، بعد از آن هدف قرار گرفت که در یک ساحه دور افتاده، جهت ملاقات با سایر تندروان توقف کرد.

مامورین میگویند قوماندان ملا محمد مصطفی، رهبری ۱۰۰ جنگجو را به عهده داشته و بقرار گزارش با هر دو دسته از طالبان و پاسبانان انقلابی ایران ارتباط داشت.

در سایر خشونت گرائی ها، یک صاحب منصب پولیس میگوید، در یک حمله طی سه روز اخیر در ولایت جنوبی ارزگان ۳۰ طالب تندرو کشته شده اند. او میگوید در جریان این عملیات دو تن از افراد پلیس نیز کشته شدند.

در ولایت جنوبی غزنی مقامات میگویند دو تن از تندروان طالبان را امروز چهار شنبه بقتل رسانیده اند. و در سایر مواضعدر غزنی، پلیس میگوید حد اقل یک عسکر افغان در اثر انفجار بم کنار جاده هلاک شده است.

و در خشونت های دیگر در شرق افغانستان، بروز سه شنبه در اثر انفجار یک بم دستی در میان یک جمیعت که در اطراف یک عراده از کار افتاده عسکری ایالات متحده جمع شده بودند، دو تن هلاک و ۵۰ تن زخمی شدند.

این حمله در اسد آباد ولایت کنر در حالی رخ داد که عساکر سعی داشتند عراده غیر فعال شده شان را که بر روی یک جاده گیر مانده بود، فعال سازند.

در عین حال قوای امنیتی بین المللی میگوید، یک لابراتوار مواد مخدر طالبان را در ولایت جنوبی هلمند تخریب کرده اند. مقامات میگویند تندروان مواد مخدر غیر قانونی را برای تمویل عملیات شان مورد استفاده قرار میدهند.

XS
SM
MD
LG