لینک های دسترسی

براک اوباما، ریس جمهور ایالات متحده از روز ملی پدر تجلیل میکند


براک اوباما، ریس جمهور ایالات متحده از روز ملی پدر تجلیل میکند. طبق گزارش کینت کلاین، خبر نگار صدای امریکا از قصر سفید، اوباما که خود نیز پدر دو دوختر است از امریکایی ها تقاضا کرده است تا منحیث پدر زحمت و تلاش بشتری بخرچ دهند.

براک اوباما، ریس جمهور ایالات متحده با استفاده از روز ملی پدر از پدران امریکا در سراسر کشور خواست تا مسولیت های شان را جدی تر بگیرند.

ریس جمهور اوباما بروز جمعه گفت ۲۳ فیصد کودکان امریکایی پدر ندارد، و این رقم در بین امریکاییان افریقایی الاصل از ۵۰ فیصد هم بلند تر است. او از مردان امریکا خواست نواقص پدران خود شان را پر نمایند و پدران بهتری باشند.

"کودکان که بدون پدر بزرگ میشوند، بیشتر امکان دارد مکتب را رها نموده و سرحد شان سرانجام به زندان بکشد. این جوانان با مشکلات اعتیاد با مواد مخدر سر دچار شده، از خانه فرار کرده و در سن بسیار خوردی پدر میشوند. من خودم در زندگی خود بدون پدر بزرگ شده ام."

پدر ریس جمهور اوباما، وقتی اوباما خورد بود و در ایالت هاوایی زندگی میکرد، به کشور اصلی اش کنیا بر گشت. اوباما توسط مادر و خانواده مادرش بزرگ شده و تحت نفوذ خوب آنهاقرار گرفت.

ریس جمهور اوباما در یک گردهمایی در قصر سفید بروز جمعه از پدران تقاضا کرد تا با فرزندانشان خود تماس بیشتر و نزدیکتر داشته باشند.

"پدران باید این را بدانند که وظیفه آنها با انجام ایجاد یک طفل تمام نمی گردد. آنچه یک مرد را پدر میسازد تربیه و بزرگ نمودن خوب طفل اش است."

اوباما میگوید خانمش میشیل دو دختر دارد- ملیحه که ده ساله است و ساشا هفت ساله. اوباما اعتراف میکند که مانند پدران دیگر کار در بیرون، او را نیز عموما از خانواده اش دور نگهمیدارد.

"روز های بوده است که ضروریات کار مرا از وظایف پدر بودن دور نگهداشته و من لحظات بسیار خوب غیر قابل برگشت با دخترانم را از دست داده ام. من به هیچ وجه یک انسان کامل نیستم. ولی سر انجام کامل بودن مطرح بحث نیست. موفق بودن هم موضوع عمده بحث نمی باشد. آنچه مهم تر است، تلاش و کوشش مدام یک شخص است."

ریس جمهور اوباما میگوید با وجود زحمات مزید، در لذت پدر بودن حدی موجود نیست.

"هیچ چیزی وجود ندارد که برای اولاد خود انجام ندهیم. رابطه بین والدین و طفل یک رابطه پاک، مقدس و یک رحمت واقعی است."

ریس جمهور براک اوباما برای روز پدر اعلامیه صادر نمود که مرد ها را در قسمت وظایف شان منحیث پدر کمک میکند.

XS
SM
MD
LG