لینک های دسترسی

قتل ۷ فرد پولیس توسط تندروان طالب در افغانستان


مقامات افغانی میگویند شورشیان طالب بروز شنبه حد اقل هفت فرد پولیس را طی حملات جداگانه در غرب افغانستان بقتل رسانیدند.

مقامات میگویند تندروان بر یک موضع پولیس در منطقۀ پشت رود ولایت فراه حمله کرده، پنج فرد پولیس را کشتند و در تصادماتی که به تعقیب حمله رخ داد، هفت جنگجوی طالب کشته شد.

در منطقۀ بالا بلوک ولایت فراه، جنگجویان طالب بر افراد پولیس حمله کرده و جنگی را سبب شدند که از اثر آن دو فرد پولیس و حد اقل پنج شورشی بقتل رسیدند.

در اخبار مربوط به پالیسی، جنرال خدای داد وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان، یک روز بعد ازان از پروگرام ضد مواد مخدر حکومت افغانستان مدافعه نمود که یک مقام ارشد ایالات متحده از مشی امحای کشت کوکنار حکومت ایالات متحده انتقاد نموده بود.

جنرال خدای داد به ژورنالیست ها در کابل گفت که کشورش در قسمت پروگرام ضد مواد مخدر به پیروزی هائی نایل شده است. او گفت این پروگرام شامل اعمار ظرفیت و همکاری های منطقوی و بین المللی میباشد.

او همچنان گفت که حکومت افغانستان منتظر است که ایالات متحده یک استراتیژی جدید ضد مواد مخدر را معرفی نماید.

بروز شنبه، ریچارد هالبروک، نمایندۀ خاص ایالات متحده برای افغانستان و پاکستان به وزرای خارجۀ گروۀ هشت کشور صنعتی جهان گفت مساعی امحای محصولات کشت کوکنار باعث مصرف بیهودۀ صدها ملیون دالر گردیده است.

او این مشی را مساعی ناکامی خواند که پشتیبانی از شورش طالبان را در بین مردم افزایش داده است.

هالبروک گفت ایالات متحده اکنون پول بیشتر را برای کمک به کشت محصولات مشروع و انکشاف زراعتی بمصرف خواهد رسانید.

افغانستان بزرگترین تولید کنندۀ تریاک جهان است که عنصر عمدۀ تولید هیروئین میباشد. قاچاق این مواد مخدر غیر قانونی یک منبع عمدۀ مالی شورشیان طالب است.

XS
SM
MD
LG