لینک های دسترسی

انفجار بم در لوگر حد اقل ۲۵ نفر را هلاک ساخت


یک مامور افغان میگوید انفجار یک بم تعبیه شده در یک لاری در مرکز افغانستان حد اقل ۲۵ نفر به شمول ۱۲ کودک مکتب را هلاک ساخته است.

قومادان امنیه محل میگوید این لاری مملو از چوب در یک سرک در ولایت لوگر عمدا به طور سرنگون شده گذاشته شده بود.

او میگوید حمله کنندگان زریعه ریموت کنترول، در هنگامیکه کودکان روانه مکتب بودند، مواد منفجره در لاری را منفجر ساختند.

درین انفجار حد اقل ۱۲ متعلم، چهار پولیس و ۹ تن دیگر کشته شدند.

تندروان عموما علیه قوای خارجی و افغان از بم های کنار جاده استفاده میکنند، ولی اکثریت قربانیان این انفجارات افراد ملکی بوده است.

در عین حال،قوای ناتو در افغانستان میگوید انفجار یک بم کنار جاده در جنوب کشور دو تن از عساکر قوای ائتلاف را بروز چهار شنبه هلاک ساخت.

در یک اعلام جداگانه، یک قومندان امریکایی گفته است ۴۰۰۰ عسکر پیاده امریکایی که علیه طالبان در جنوب افغانستان در حال جنگ اند، شورشیان را از یک بخش عمده ولایت هلمند خارج ساخته اند.

برید جنرال Larry Nickolson از ایالات متحده دیروز چهار شنبه گفت برای اتمام ماموریت در هلمند، عساکر بحریه کافی دارد، اما بطور عاجل احتیاج به هزار ها عسکر افغان دارد که جوامع مربوطه را بشناسند و بتوانند معضلات را تشخیص دهند.

در حال حاضر تنها حدود ۶۵۰ عسکر افغان توظیف به کار به همرای قوای ایالات متحده شده اند.

جنرال نیکلسن امریکائی میگوید افراد بحریه او همچنان احتیاج بدان دارند باشندگان محل و رهبران آنها را اطمینان بدهند که قوای امریکائی در محل باقی خواهند ماند و تا زمانیکه قوای افغانی حاضر به ایقای نقش گردد طالبان را از محلات شان بدور نگه خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG