لینک های دسترسی

حملات راکتی بر کابل


یک تعداد راکت ها بروز سه شنبه بر کابل شلیک شد که بزرگترین حملۀ منفرد تندروان به پیشواز انتخابات ریاست جمهوری مجوزۀ ماۀ جاری میباشد.

گروۀ طالبان مسؤلیت شلیک نه راکت را بر کابل که یکی ازانها بر منطقۀ دپلوماتیک، چندین صد متر دور تر از سفارت خانه های ایالات متحده و برتانیه اصابت نمود، ادعا کرده است.

سایر راکت ها بر نزدیکی میدان هوائی بین المللی کابل اصابت نمود.

این انفجاراتک، گلوله باری ها در مرکز شهر را در قبال داشت.

از تلفاتی گزارش داده نشده است ولی یک کودک و یک مرد، مجروح گردیدند.

همچنان بروز سه شنبه پولیس در ولایت زابل گفت که در یک واقعۀ انفجار انتحاری در نزدیک یک وسیلۀ نقلیۀ ادارۀ امنیت، یک مامور استخبارتی و چهار نفر ملکی کشته شدند.

و در یک حومۀ کابل، محمد حلیم فدائی، والی وردک از یک انفجار بم کنار جاده جان بسلامت برد.

تندروان طالب به پیشواز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی مجوزۀ ۲۹ اسد، مطابق به ۲۰ آگست، حملات شان را در سراسر افغانستان تشدید کرده اند.

طالبان سوگند یاد کرده که انتخابات را مختل سازد و از افغان ها تقاضا نموده تا با انتخابات مقاطعه کنند و به جنگجویان خود هدایت داده تا بمنظور مانع شدن رای دهی مردم، راه ها را مسدود سازند.

هزاران عسکر ایالات متحده، برتانیه و افغانستان در یک تهاجم عمده بمنظور از بین بردن سنگرهای مستحکم طالبان در ولایت هلمند، به پیشواز انتخابات، سهم دارند.

برید جنرال تام میدن دورپ مربوط اردوی هالند که از قوای ناتو در ولایت ارزگان نظارت میکند، میگوید افزایش در تعداد عساکر در جنوب انکشاف در منطقه را ممکن ساخته است.

او بروز سه شنبه به خبرنگاران گفت عملیۀ ثبت نام در ارزگان مؤفق بود و نسبت به چهار سال قبل یک تعداد بیشتر مردم ثبت نام کردند. اما او گفت همۀ مردم از دایر شدن انتخابات آگاهی ندارند.

میدن دورپ گفت قوای آیسف با رهبران محل، کمیسیون مستقل انتخابات و قوای افغانی از نزدیک همکاری میکند تا با مردم کمک کنند رای بدهند و امنیت فراهم کنند.

XS
SM
MD
LG