لینک های دسترسی

قتل یک عسکر امریکائی در افغانستان


قوای نظامی ایالات متحده میگوید یک عسکر امریکائی بروز جمعه از اثر انفجار یک بم کنار جاده در شرق افغانستان بقتل رسیده ماۀ آگست را مهلک ترین ماه برای عساکر امریکائی ساخت.

سال جاری هم اکنون مهلک ترین ماه برای عساکر خارجی در افغانستان از وقت برانداختن حکومت تحت رهبری طالبان توسط قوای تحت رهبری ایالات متحده در هشت سال قبل باینطرف میباشد.

بیش از ۱۰۰ هزار عسکر تحت رهبری قوای ائتلاف با شورشیان طالب در افغانستان داخل جنگ میباشند.

اندرز فو راسموسن، منشی عمومی ناتو از متحدین ناتو تقاضا کرده تا عساکر بیشتری بدهند. او تعداد مشخصی را پیشنهاد نکرد ولی میگوید منتظر نتایج یک گزارش ایالات متحده است که احتیاجات نظامی را ارزیابی میکند.

راسموسن که جهت مذاکره در ترکیه است به خبرنگاران گفت که قوای ناتو تا وقتی در افغانستان باقی خواهد ماند که آن کشور محفوظ شود. رئیس ناتو گفت در مورد پیروز شدن اتحاد خوشبین است و علاوه کرد که نباید گذاشت افغانستان پناه گاۀ القاعده شود.

همچنان بروز جمعه، مقامات گفتند که تندروان طالب بر یک کاروان وسایط پولیس در شهر غزنی حملۀ ناگهانی نموده حد اقل سه فرد پولیس را کشته و کم از کم ۲۳ تن دیگر را مجروح ساختند.

در ولایت قندز، ناتو میگوید عساکر آن قوا چندین تندرو را بشمول یک زن بقتل رسانیده است. ناتو میگوید این زن تندرو با تفنگ مسلح بود و در بدنش مهمات بسته شده بود.

XS
SM
MD
LG