لینک های دسترسی

حملات هوایی اسرائیل بر غزه


اسرائیل به حملات هوایی بر باریکه غزه که تحت کنترول حماس میباشد، اقدام نمود. طبق گزارش (رابرت برگر) خبرنگار صدای امریکا در بیت المقدس، خساراتی از این ناحیه دیده شده است ولی مورد جراحات گزارشی در دست نیست.

قوای هوایی اسرائیل، تونلی را بمباردمان نمود که قرار گفته اردو غرض قاچاق دهشت افگنان فلسطینی از غزه به اسرائیل، استفاده میشد.

تعمیریکه در بالای بخش ورودی این تونل در یک و نیم کیلومتری سرحد با اسرائیل، قرار داشت، کاملاً نابود گردیده است.

اردوی اسرائیل میگوید این حملۀ هوایی به پاسخ پرتاپ راکت در روز شنبه، از جانب فلسطینی ها به اسرائیل، صورت گرفت.

بنیامین نیتن یاهو صدر اعظم اسرائیل میگوید از آغاز دوره خدمت وی یعنی از پنج ماه قبل، اسرائیل مشی جدید، بازداری و منع از تهدید و ارعاب را در پیش گرفته است.

آقای نیتن یاهو برادیو اسرائیل گفت که دهشت افگنی علیه مردم اسرائیل قابل تحمل نخواهد بود. او گفت، "اگر راکت ها بجانب اسرائیل پرتاب شود، پاسخ فوری و دردناکی را بدنبال خواهد داشت."

حملات راکتی فلسطینی ها، از جنگ غزه در ماه جنوری تا بحال، بصورت فاحشی کاهش یافته است. در آن جنگ، اسرائیل برای سه هفته کامل، حملات ویران کنندۀ را علیه گروه تندرو حاکم در غزه یعنی حماس براه انداخت.

و اما اسرائیل، تا زمانیکه حماس (گیلاد شالیت) عسکر گرفتار شده اسرائیلی را که بیشتر از سه سال است که در غزه در قید میباشد، آزاد نسازد، به آتش بس کامل موافقه نخواهد نمود.

حماس در مقابل، خواهان آزادی تقریباً یک هزار فلسطینی زندانی برای تبادله با شالیت میباشد، که این زندانیان شامل تندروان ارشد هم هست که طبق گزارشات هفته قبل مطبوعات عربی، امکان یک معامله نزدیک میباشد.

آقای نیتن یاهو این موضوع را نه تائید و نه تکذیب ننمود.

وی فقط اظهار داشت که اسرائیل متعهد است تا عسکر اسرائیلی را در حفظ و امان به خانه اش برگرداند.

XS
SM
MD
LG