لینک های دسترسی

کشته شدن ۳ عسکر ناتو در افغانستان


قوای تحت رهبری ناتو در افغانستان می گوید،سه تن از عساکر آن قوا در اثر انفجارحملات بم های کنار جاده جان دادند.

دو عسکر پولندی در اثر حملۀ روز جمعه در شرق افغانستان ، ویک عسکر امریکایی دریک حملۀ مشابه در قسمت جنوبی افغانستان بهلاکت رسیدند.

در مورد این گزارش، هنوز تفصیلاتی داده نشده است .

از سوی دیگر براک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده بروز جمعه ساعاتی پس برنده شدن جایزه صلح نوبل، مشاورین نظامی خویش را گرد هم جمع کرد تا راه های پیشرفت در افغانستان را مورد غور قرار دهند.

رئیس جمهور اوباما به سلسلهء جلساتش روی جنگ به رهبری امریکا در افغانستان، برای بار چهارم همراه با مشاورین ارشد سیاسی و نظامی در قصر سفید ملاقات کرد.

مقامات حکومت امریکا میگویند رئیس جمهور یک مباحثۀ قوی یی را روی چالشهای امینیت وسیاسی در افغانستان و بدیل ها بررای اعمار یک طرز تقرب ستراتیژیک به پیش را مورد بحث قرارداد . مباحثات مزدید روز چهارشنبه صُورت خواهد گرفت.

مذاکرات سه ساعتۀ روز جمعه انتظار میرفت که روی تقاضای اعزام عساکر بیشتر توسط ستنلی مککرتسل جنرال نظامی امریاو ناتو در افغانستان متمرکز باشد.

عساکر بیشتر مک کرستل هشدار داده است که اگر قوای بیشتر به افغانستان اعزام نگردد، ایالات متحده در مبارزه با شورشیان طالب، جنگ را خواهد باخت.

گزارش های تائید ناشدهٌ خبری در مطبوعات امریکا حاکی است که جنرال مک کرستل تقاضای اعزام تقریباً 40 هزار قوای اضافی را نموده است.

عین گزارشات حاکیست که چنین معلوم می شود که رئیس جمهور اوباما اکنون نسبت به رویارویی با طالبان در اندیشهء شکست القاعده به عنوان یک تهدید جدی به امریکا میباشد.

رابرت گبس سخنگوی قصر سفید به روز جمعه اظهار داشت که رئیس جمهور اوباما از اتخاذ تصمیم نهایی روی افغانستان چندین هفته فاصله دارد.

XS
SM
MD
LG