لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات ملکی و نظامی به اثر انفجارات در هلمند و زابل


در ولایت هلمند وزابل به اثر انفجارات هشت تن کشته و به شمول پنج تن از عساکر آیساف ۲۱ تن دیگر مجروح گردیده اند .

مواد انفجاری که در یک عراده بایسکل جا سازی گردیده بود حوالی صبح امروز در مقابل ایستگاه عراده جات ولایت کندهار در لشکرگاه مرکز ولایت هلمند منفجر گردید که به اثر انفجار قوی هشت تن از افراد ملکی کشته و ۱۶ تن دیگر مجروح گردیده اند .

جنرال اسدالله شیر زاد قوماندان امنیه ولایت هلمند ضمن تایید خبر مذکور به رادیو آشنا گفت:

مواد انفجاری در یک عراده بایسکل جا سازی گردیده بود که به اثر انفجار آن هفتن از مردمان ملکی به شمول یکتن از زنان کشته و ۱۶ تن دیگر مجروح گردیده اند .

به قول قوماندان امنیه ولایت هلمند در جای که انفجار امروزی به وقوع پیوسته کدام هدف نظامی موجود نبود که به این دلیل تمامی قربانیان انفجار امروزی در ولایت هلمند مردمان ملکی شامل زنان و اطفال می باشند.

مسوولین امنیتی در ولایت هلمند میگویند مجروحین به شفاخانه عاجل و شفاخانه بست لشگرگاه مرگز ولایت هلمند انتقال گردیده اند .

به اتهام انفجار امروزی در لشکرگاه مرگز ولایت هلمند کسی توسط مسوولین امنیتی بازداشت نگردیده اند. و از طرف دیگر تاهنوز مسوولیت انفجار امروزی از جانب گدام گروه ادعا نگردیده است.

به اساس یک گزارش دیگر : مسوولین دولتی در ولایت زابل قبل از ظهر امروز به مطبوعات گفتند : نیروهای ایساف در امتداد شاه راه کابل کندهار در مربوطات قلات مرکز ولایت زابل در حالی گزمه بودند که بر یک عراده واسطه زرهی پوش نیروهای مذکور انفجار بام کنار جاده به وقوع پیوست که به اثر انفجار قوی پنج تن از عساکر نیروهای رومانیایی آیساف مجروح گردیده اند و واسطه حامل عساکر نیز تخریب گردیده است .

محمد جان رسول یار سخن گوی والی ولایت زابل ضمن تایید خبر مذکور به خبرنگاران گفت:

انفجار در حوحه شرقی قلات مرکز ولایت زابل بر یک عراده تانگ نیروهای رومانیایی صورت گرفته است.

کشته شدن هشتن از افراد ملکی به اثر انفجار در ولایت هلمند در حالی است که شام روز دوشنبه در ولایت ارزگان به اثر حملات هوایی نیرو های آیساف ۲۷ تن از افراد ملکی کشته و ۱۲ تن دیگر مجروح گردیده بودند .

دفتر حوزه وی حقوق بشر در ولایات حوزه جنوب غرب افغانستان از طرفین در گیر در افغانستان خواست که از کشته شدن افراد ملکی دست بکشند .

XS
SM
MD
LG