لینک های دسترسی

Breaking News

اعزام ۱۰۰۰ پولیس توسط حکومت افغانستان به قندهار


مقامات افغانستان میگویند ، متعاقب یک سلسلۀ حملات منسجم ِ انتحاری توسط طالبان، حکومت بیش از یک هزار فرد پولیس رابه ولایت قندهار اعزام میدارد. در آن حملات حد اقل ۳۵ نفر کشته شدند.

توریالی ویسا والی ولایت قندهارروز سه شنبه گفت، وزارت داخلۀ افغانستان به تقاضای وی مبنی برضرورت به قوای بیشتر امنیتی ، موافقه کرده است.

طالبان آن حملات را هشداری برای جنرال ستنلی مککرستل قوماندان عالی ناتو خواندند که در نظر دارد حملۀ بزرگ دیگر ضد طالبان را در آن ولایت انجام دهد.

ناتو می گوید،در خشونت روز سه شنبه دو تن از عساکر آن طی انفجار بم کنار جاده در جنوب افغانستان کشته شدند. ائتلاف تفصیلات حمله را نداد وملیت عساکررا نیز افشا نساخت.

بروز سه شنبه درولایت هملند یک گزمۀ تحت رهبری ناتو قریب یک تُن مواد مخدر را درولسوالی آشوبزدۀ گرمسیر کشف کرد. عساکر یک نفر را توقیف کردند و مواد مخدر را از بین بردند.

در عملیات جداگانه در ولایات هلمند وزابل قوای مشترک افغان وناتو، ذخایر سلاح مختلف النوع را پیدا کردند که شامل یک ماین کلی مور، وسایل تولید فشار،راکتها، راکتهایی که از روی شانه شلیک میشوند و سایر انواع مهمات بود.

درو لایت خوست یک گزمۀ مشترک حویلی یی را در ولسوالی سروبی تلاشی کرد و چهار تندرو را توقیف نمود. گزمه همچنان تفنگها وبم های دستی را درداخل آن محوطه کشف کرد.

در ولایت فراه اعضای تیم بازسازی ولایت ، مرکز نوساخت ِ توانمندی زنان را با یک لابراتوار جدید کمپیوتر مجهز ساختند.

این مرکز در شهر فراه صنوفی را برای دختران وزنان بدون در نظر داشت سن ،در رشته های ریاضی، انگلیسی، مراقبتهای و تکنالوژی کمپیوتر فراهم میسازد که برای سهمگیری در جامعۀ عصری امروزی حیاتی تلقی میشود.

XS
SM
MD
LG