لینک های دسترسی

Breaking News

رد انتقادات امریکا توسط صدراعظم اسرائیل


صدراعظم اسرائیل انتقاد ایالات متحده را از اعمار مسکونه ها در بیت المقدس در حالی رد نمود که برای ملاقات با براک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده در قصر سفید آمادگی میگیرد.

شام دوشنبه بینیامین نتنیاهو به یک گروه طرفدار اسرائیل در واشنگتن گفت که بیت المقدس "مسکونه" نبوده، بلکه مرکز اسرائیل است. طی بیانیۀ خود در کمیتۀ روابط عامۀ اسرائیل در امریکا، او گفت یهودیان در بیت المقدس سه هزار سال قبل خانه آباد میکردند، و چنین کاری را امروز نیز انجام میدهند.

هلری کلنتن، وزیر خارجۀ ایالات متحده نیز درین کنفرانس صحبت نموده، هشدار داد که اعمار مسکونه ها در بیت المقدس اشغالی و کرانۀ غربی تلاش های ایالات متحده را غرض آغاز مذاکرات غیر مستقیم بین اسرائیل و فلسطینیان بمخاطره می اندازد. فلسطینیان آن منطقه را مرکز آیندۀ کشور خویش میدانند.

قرار است رئیس جمهور اوباما و آقای نتنیاهو بعد از چاشت سه شنبه (به وقت واشنگتن) روی تلاش های صلح شرق میانه در قصر سفید ملاقات نمایند. از زمانیکه اسرائیل بخاطر اعمار یک هزار و شش صد مسکونه در بیت المقدس شرقی مورد انتقاد ایالات متحده قرار گرفت، این اولین ملاقات آن دو تن میباشد.

خروج دپلومات اسرائیلی از برتانیه

رسانه های برتانوی گزارش میدهند که حکومت در نظر دارد یک دپلومات اسرائیلی را بخاطر اتهاماتی اخراج کند که گویا مامورین استخباراتی اسرائیل از پاسپورت های جعلی برتانوی در قتل رهبر تندروان فلسطینی در دوبی استفاده نموده اند.

وزارت خارجۀ برتانیه از ابراز نظر درین مورد ابا ورزید، ولی دیوید میلیبند، وزیر خارجۀ آن کشور گفت در رابطه به موضوع در پارلمان بیانیۀ را نشر خواهد کرد.

دوبی، (موساد) ، ادارۀ استخباراتی اسرائیل، را به قتل محمود المبوح، قوماندان حماس در یک هوتل در امارات متهم نموده است. مقامات میگویند مامورین استخباراتی با استفاده از پاسپورت های جعلی و سوء استفاده از هویت اتباع برتانیه، ایرلند، فرانسه، آلمان و استرالیا داخل دوبی شدند.

انترپول، ادارۀ پولیس بین المللی فهرست 27 تنی را نشر نموده که مقامات دوبی میخواهند در ارتباط آن قتل دستگیر نمایند. اسرائیل میگوید هیچ سندی وجود ندارد که دخالت آنرا به اثبات رساند.

XS
SM
MD
LG