لینک های دسترسی

اوباما برای محو فساد در افغانستان خواهان تلاش بیشتر شد


براک اوباما، ریس جمهور ایالات متحده، در سفر غیر مترقبه خود به افغانستان، بر حامد کرزی، ریس جمهور افغانستان، فشار آورد تا فساد را در کشور سرکوب ساخته و در اجراات حکومتی بهبودی یی به میان بیاورد.

دیدار ۶ ساعته آقای اوباما، که اکنون دوباره به واشنگتن بر گشته است، با ملاقات های در قصر ریاست جمهوری در کابل آغاز شد.

او از مساعی آقای کرزی و کابینه اش در قسمت تأمین امنیت در کشور تمجید کرد، ولی همچنان گفت مقامات افغان در قسمت محو فساد و توسعه و تدبیق قانون باید تلاش های بیشتری بخرچ دهند.

کرزی از اوباما بخاطر حمایت ایالات متحده اظهار سپاس کرد و تعهد نمود که کشورش به پیش خواهد رفت و سر انجام امور امنیتی را بدست خواهد گرفت.

قصر سفید گفت، حامد کرزی در ۱۲ می از واشنگتن دیدن خواهد کرد.

ریس جمهور اوباما همچنان با مامورین نظامی ایالات متحده و قوای امریکایی در پایگاه نظامی بگرام واقع در شمال کابل، دیدن کرد.

او گفت ماموریت ایالات متحده در افغانستان روشن است: و آن مختل ساختن، خلع سلاح نمودن و از بین بردن القاعده و متحدین تندرو آن میباشد.

اوباما همچنان بر اهمیت ماموریت قوا تاکید نموده و گفت این ماموریت برای امنیت امریکا یک امر حیاتی است. او گفت اگر طالبان دوباره به قدرت برسند، زندگی امریکاییان مواجه با خطر خواهد شد.

همچنان در ولایت هلمند، قوای بین المللی کوشش دارند کنترول خود را بر مناطق که قبلا تحت تسلط جنگجویان تندرو بود، منسجم سازند. قوای ائتلاف همچنان آمادگی جنگ را در ولایت قندهار دارند.

آقای اوباما از زمان آغاز ریاست جمهوری اش در سال قبل، توجه را از عراق به افغانستان معطوف داشته و امر اعزام ۳۰ هزار عسکر اضافی را به افغانستان داده است.

روابط بین ایالات متحده و حکومت آقای کرزی، بعد ازینکه کرزی در انتخابات جنجال بر انگیز مملو از تقلب سال گذشته دوباره انتخاب گردید، وقتا فوقتا کشیده بوده است.

XS
SM
MD
LG