لینک های دسترسی

وزرای خارجه و دفاع امریکا کرزی را 'شریک قابل اطمینان' خواند


هلری کلینتن، وزیر امور خارجه ایالات متحده حامد کرزی، ریس جمهور افغانستان را "شریک قابل اطمینان"میخواند، با وجود کشیدگی که بین ایالات متحده و افغانستان بخاطر بیانات اخیر جنجال برانگیز رهبر افغانستان، ایجاد گردیده است.

خانم کلینتن و رابرت گیتس، وزیر دفاع ایالات متحده طی یک مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس بروز یکشنبه از حامد کرزی دفاع کردند.

انها اطمینان دادن که کرزی در ۱۲ می در واشنگتن با براک اوباما ملاقات خواهد کرد.

هفته گذشته، قصر سفید گفته بود که اگر حامد کرزی به بیانات ضد خارجییان ادامه بدهد، قصر سفید امکان دارد سفر او را به واشنگتن فسخ سازد.

کرزی قدرت های خارجی را به انسجام تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در افغانستان متهم ساخته و حتی تهدید کرده بود که اگر فشار خارجییان بر او ادامه یابد، او حتی با طالبان یکجا خواهد شد.

گیتس همچنان به تلویزیون ای بی سی بروز یکشنبه گفت، امریکا در قسمت بینات خود در مورد کرزی باید حساس باشد، زیرا افغان ها انتقاد شدید از کرزی را ممکن است به مصابه اهانت و عدم رعایت از تمایت و حاکمیت افغانستان تلقی کنند.

او همچنان از کرزی به خاطر نقش موثر او در کمک ناتو و قوای افغان در اساس گزاری چهارچوب کار اوردن ثبات در شهر پر آشوب قندهار تمجید کرد.

XS
SM
MD
LG