لینک های دسترسی

اظهارات قوماندان امریکایی در افغانستان در مورد استفادۀ بی حد قوای نظامی از قراردادی ها


اظهارات قوماندان امریکایی در افغانستان در مورد استفادۀ بی حد قوای نظامی از قراردادی ها

قوماندان ارشد قوای ایالات متحده در افغانستان میگوید، قوای نظامی در استفاده از قرار دادی های خصوصی برای حمایت از عملیات های خود در منطقه، بسیار زیاد پیش رفته اند.

جنرال ستنلی مک کرستل بروز جمعه طی صحبت در میان افسران نظامی فرانسه یی در پاریس گفت که ایالات متحده به چنین قراردادی ها شدیداً وابسته گردیده است و از همین روست که نتوانسته اند در مصارف صرفه جویی نمایند.

او گفت بهتر است شمار قراردادی ها کاهش یافته و در صورت ضرورت از قوای بیشتر نظامی و افغان های محلی استفاده صورت گیرد.

طی چندین سال گذشته، با آشکار شدن افتضاح رشوت و اختلاس، قرار دادی های خصوصی مورد انتقاد قرار گرفته اند. بعضی از منتقدین در مورد بدرفتاری از سوی قراردادی ها که وظایف آنان شامل جمع آوری معلومات استخباراتی نیز میباشد، انگشت انتقاد بلند نموده اند.

شرکت خصوصی Xe که قبلاً بنام بلک واتر یاد میشد، و بخش اعظم قرار داد های امنیتی را با خود دارد، بخاطر کشتار افراد ملکی در افغانستان وعراق تحت تحقیق قرار دارد.

ودر یک خبر جداگانه، سخنگوی ملل متحد میگوید که پنج تن از کارمندان افغان آن سازمان لادرک هستند.

مقامات ملل متحد در مورد مفقودی این افراد جزییاتی را ارائه نکرد، ولی گزارش هایی وجود دارد که این پنج تن در زمان ناپدید شدن، در ولایت بغلان مستقر بودند.

مارتین نی سیرکی سخنگوی بان کی مون سرمنشی ملل متحد گفت که ملل متحد همراه با مقامات افغان در رد یابی این افراد مصروف کار اند.

XS
SM
MD
LG