لینک های دسترسی

هلاکت ٨ تن در درگیریهای تازه در هلمند و غزنی


هلاکت ٨ تن در درگیریهای تازه در هلمند و غزنی
<!-- IMAGE -->

در نبردهای تازه بین محافظین امنیتی افغان و مخالفین دولت در ولایت هلمند و ولایت غزنی هشت تن کشته و پنج تن دیگر به شمول یک طفل ویک زن مجروح گردیده اند .

مخالفین دولت شام روز گذشته در ولسوالی مارجه ولایت هلمند بر کاروان محافظین امنیتی افغان از چند جهت حمله نمودند ، که در گیری بین طرفین به مدت بیش از یک ساعت ادامه داشت .

به قول مسوولین امنیتی در ولایت هلمند ، مخالفین بعد از در گیری و مقاومت نیروهای امنیتی افغان فرار نمودند و در جریان در گیری دوتن از مخالفین دولت کشته و از موظفین امنیتی خصوصی سه تن مجروح گردیده اند .

وزارت امور داخله افغانستان نیز طی اعلامیه مطبوعاتی خبر کشته شدن دو تن از مخالفین را در جریان نبرد در منطقه تریخ ناور ولسوالی مارجه تایید نموده اما در مورد مجروح شدن سه تن از محافظین امنیتی چیزی نگفته است.

قاری محمد یوسف احمدی سخن گوی طالبان از جای نا معلوم به رسانه ها گفته است در نبرد شام روز گذشته در ولسوالی مارجه به محافظین امنیتی تلفات شدید وارد گردیده است .

در درگیری های مشابه در ولسوالی اندر ولایت غزنی که بعد از ظهر روز گذشته به وقوع پیوست ، مخالفین دولت بر یک کاروان اکمالاتی نیروهای بین المللی در منطقه موسوم به سردار قلعه حمله نمودند ، به قول مسوولین امنیتی در ولایت غزنی نیروهای امنیتی خصوصی حمله مخالفین را در لحظات اول حمله دفع نمودند که در نتیجه شش تن از مخالفین کشته شده ، و متباقی فرار نموده اند .

در اعلامیه منتشره وزارت امور داخله نیز خبر کشته شدن شش تن از مخالفین دولت در ولایت غزنی تایید گردیده است .

اما قاری یوسف احمدی سخن گوی طالبان از جای نامعلوم به مطبوعات طبق معمول گفته است که شش تن از عساکر افغان در نبرد های تازه در ولایت غزنی کشته شده و طالبان موفق به حریق چندین عراده لاری های اکمالاتی گردیده اند .

به قول مسوولین امنیتی در ولایت غزنی حوالی صبح امزوز درناحیه چهارم شهر غزنی به اثر انفجار بم کنار جاده یکتن از اطفال و یکتن از زنان مجروح گردیده اند ، ولی مسوولیت انفجار بم را کسی ادعا نه نموده است .

XS
SM
MD
LG