لینک های دسترسی

Breaking News

جنرال عظیمی: عملیات قندهار نیاز به فرصت بیشتر دارد


جنرال عظیمی: عملیات قندهار نیاز به فرصت بیشتر دارد
جنرال عظیمی: عملیات قندهار نیاز به فرصت بیشتر دارد
<!-- IMAGE -->

بعد از پخش یک سلسله شایعات در باره به تعویق افتادن راه اندازی عملیات نظامی در قندهار، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اعلام نمود که تاریخ راه اندازی این عملیات بجای خود باقی است ولی به فرصت بیشتر نیاز دارد.

در حالیکه حدود سه ماه ازپایان عملیات نظامی در ولسوالی مارجه ولایت ناامن هلمند میگذردنیروهای امنتی افغان ونیروهای کمک به امنیت ایساف از مدت چند ماه بدین سو تبلیغات را در مورد راه اندازی عملیات محاربوی بنام امید در مربوطات ولایت قندهار براه انداخته اند.

جنرال ظاهر اعظیمی سخنگو وزارت دفاع در حالی که تاکید برای بدست اوردن حمایت مردم قندهار برای راه اندازی عملیات نظامی امیددر ان ولایت را داشت که چندی قبل حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان در دیدارش با مردم ولایت قندهار تعهد نمود که تان زمان عملیات راه اندازی نخواهد شد که مردم از ان حمایت نکنند.

در این کنفرانس مشترک خبری جنرال جوزف بلاتسسخنگو جدیدینیروهای بین الملی حافظ صلح در حالی که مشکلات امنتی اقتصادی و حکومت داری خوب از جمله چالش های یاد اورشد در قندهار وجود دارد ولی تاکید داشت که تا قبل از اغاز عملیات نظامی امید در قندهار کار های در زمینه های بازسازی و فقر زدائی در ان ولایت صورت بگیرد.

جنرال جوزف بلاتس همچنان تاکید بر تقویت نیروهای امنتی افغان قبل از اغاز عملیات امید را نمود.

باوصف انکه تبلغاتی وسعیقبل از راه اندازی عملیاتی نظامی بزرگ امید در قندهار صورت گرفته است اما سخنگو ایساف از اظهار تاریخ دقیق اغاز عملیات دران ولایت خود داری نموده گفت معیاد مشخص برای اغاز و پایان عملیات قندهار در نظر گرفته نشده اما انچه راکه ما در عملیات قندهار تجربه خواهیم با عملیات که درمارجه صورت خواهد گرفت از هم متفاوت خواهد بود.

جوزف بلاتس گفت در عملیات امید در قندهار همکاری مشترک میان نیرو های افغان ونیروهای بین الملی موجود خواهد بود

امادگی های برای راه اندازی عملیات نظامی در ولایت قندهارکه همراه با افزایش نیروهای بین الملی وتقویت نیروهای امنتی افغان صورت میگیرد نگرانی های را در میان مردم محلی در ولایت قندهار بوجود اورده است که در عملیات قندهار باز هم به غیر نظامیان بیشتراسیب خواهد رسید تا به مخالفان دولت.

XS
SM
MD
LG