لینک های دسترسی

Breaking News

فرار یک زندانی طالب از محبس کابل


مقامات حکومت افغانستان تائید نمودند گروه هفت نفری از طالبان که شب کذشته میخواستن از زندان مرکزی پلچرحی در شرق کابل فرار نمایند توسط نیروهای پولیس زندان دستگیر شدند ولی یکی ازاین زندانیان موفق به فرار شده است.

دگرجنرال امیر محمد جمشید رئیس محابس وزارت عدلیه به رادیو اشنا صدا امریکا گفت زندانی مذکور با استفاده از تاریکی شب موفق به فرار شد.

دگرجنرال امیر محمد جمشید رئیس محابس وزارت عدلیه گفت حوالی ساعت هشت شب گذشته هفت تن اززندانیان طالبان موفق به فرار از محوطه زندان پلچرخی شدند ولی در اثر تلاش پولیس زندان شش تن انها دوباره دستگیر شده.

یکی از مسولان زندان پلچرخی که از ذکر نامش خود داری نمود به رسانه ها گفته است طالب که موفق به فرار شده است نصرالله فرزند بسم الله میباشدکه به بیست سال زندان محکوم شده بود.

این بار اول است نیست که زندانیان طالبان موفق به فرار اززندان پلچرخی میگردند که از تدابیرامنتی شدید برخودار است به قول دگرجنرال امیر محمد جمشید رئیس محابس وزارت عدلیه در حال حاضر حدود پنج هزارتن مجرمین سیاسی وجنایی درزندان مرکزی پلچرخی به سر میبرند فراریکی از طالبان از زندان مرکزی پلچرخی کابل در حالی صورت میگیرد که مقامات دولت افغانستان میگویند حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان در جریان سفرش به پاکستان از مقامات ان کشور خواسته است تا مقامات بلند پایه طالبان را که نیروهای استخباراتی پاکستان دستگیر نموده اند به دولت افغانستان تحویل بدهند.

وحید عمر سحنگو رئیس جمهور افغانستان که بروز یکشنبه درکابل با خبر نگاران دیدار داشت گفت حکومت پاکستان توافق نمود که پس از مشوره با نهاد های قانونی و حقوقی خود به جانبی افغانی پاسخ ارایه بدارند.

سخنگو رئیس جمهور افغانستان در رابطه به اینکه ایا حکومت پاکستان در بدل تسلیم دهی زندانیان بلند پایه طالبان به جانب افغانی توقعاتی هم داشتند یا خیر گفت در مقابل حکومت پاکستان خواستار تسلیم دهی اطفال عافیه صدیقی شدند .

وحید عمر میگوید در حال حاضر عافیه صدیقی درافغانستان نیست ودر کشور دیگر تحت مراقبت قرار دارد و اطفال وی هم در قید زندان افغانستان نمی باشد.

اقای عمر گفت حکومت افغانستان در زمینه تخقیقات را انجام خواهد داد ودر صورتیکه اطفال خانم صدیقی در افغانستان باشد انها را به حکومت پاکستان تسلیم میدار عافیه صدیقی زن پاکستانی که تحصیلاتش رادر امریکا تمام نموده است ازولایت غزنی در افغانستان دستگیر شد وبعدا نیروهای ائتلاف بین الملی به رهبری ایالات متحده امریکا وی را غرض تحقیقات به امریکا انتقال دادند.

وحید عمر در کنفرانس خبر اش گفت در گذشته یکی از اطفال عافیه صدیقی بنا به درخواست حکومت پاکستان به مقامات ان کشور تسلیم داده شد داده شده است.

XS
SM
MD
LG