لینک های دسترسی

Breaking News

موسسۀ 'گلوبل پارتنر' پروژه‌ای را در زندان زنانۀ هرات آغاز می‌کند


عکس: آرشیف

ادارۀ تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان می‌گوید که قرار است موسسۀ "گلوبل پارتنرز" پروژه‌ای را برای کمک به کودکان در زندان زنانۀ هرات آغاز کند.

این موسسه روز سه شنبه هفتم جون (۱۷ جوزا) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که مسوولان این نهاد با مقام‌های ادارۀ تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان در کابل دیدار کرده اند.

اعلامیه به نقل از جیسن، رییس موسسۀ گلوبل پارتنرز نگاشته است که این پروژه برای یک سال است و از این طریق در کنار ارایه خدمات صحی برای مادران در زندان، برای آنان در مورد آموزش کودکان شان معلومات داده می‌شود.

همچنین مسوولان این نهاد گفته اند که قرار است که کودکان در این زندان به خدمات صحی دست‌رسی یابند، لوازم حمام از قبیل شامپو و صابون در اختیار آنان قرار بگیرد و میوه خشک، شیر و سریلاک برای کودکان در این زندان نیز فراهم گردد.

مولوی محمدیوسف مستری، رییس عمومی ادارۀ تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان این پروژه را گام مثبت خوانده است. آقای مستری از مسوولان موسسه گلوبل پارتنرز خواسته است که برای خدمات صحی برای مادران یک نرس و در بخش آموزشی نیز یک آموزگار زن در زندان زنانۀ هرات استخدام کنند.

این در حالی است که ادارۀ تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان هیچ آماری از زنان زندانی و کودکان شان در زندان‌ زنانۀ هرات ارایه نکرده است.

موسسۀ گلوبل پارتنرز هنوز در مورد نحوهٔ تطبیق این پروژه در زندان زنانۀ هرات چیزی نگفته است.

گلوبل پارتنرز یک موسسۀ بریتانیایی است که در بیش از ۲۰ کشور جهان فعالیت دارد. بر اساس معلومات درج‌شده در ویب سایت این موسسه، این نهاد پروژه‌های "توسعه‌ای مستمر" را در این کشورها به شمول افغانستان و تاجیکستان برای شناسایی و ارزیابی بزرگترین نیازهای مردمی تطبیق می‌کند.

این موسسه با شرکای محلی در کشورها، در راستای تقویت نظام‌های اقتصادی، بهداشتی و آموزشی کار می‌کند.

XS
SM
MD
LG