لینک های دسترسی

Breaking News

اعتراض شماری از مسلمانان به لوگوی حک شده در پاپوش نایکی


گروهی از مسلمانان از شرکت نایکی خواسته اند تا یکی از بوت‌های این شرکت را که لوگوی حک شده در آن شباهتی به کلمه "الله" دارد، از بازار جمع کند.

صاعقه نورین یک زن مسلمان مقیم بریتانیا با درج درخواستی در وبسایت Change.org از شرکت نایکی خواسته است تا تمام پاپوش‌هایی را که با این لوگو تولید کرده است، از قفسچه های فروشگاه‌ها برچیند.

خانم نورین خواستار جمع آوری امضای ۲۵ هزار نفر در این درخواست شده است و تا چاشت پنجشنبه به وقت واشنگتن دی سی بیش از ۲۰ هزار نفر این درخواست را امضا کرده بودند.

در کف این پاپوش متن انگلیسی “AirMax” نوشته شده و زمانی که حرف "m" به شکل معکوس دیده شود، شبیه حروف "الله" خوانده می شود.

شرکت نایکی گفته است که طرح روی این پاپوش عبارت AirMax است که یکی از محصولات آن شرکت می باشد
شرکت نایکی گفته است که طرح روی این پاپوش عبارت AirMax است که یکی از محصولات آن شرکت می باشد

درخواست کنندگان لوگوی شرکت نایکی را "بی احترامی و شدیداً توهین آمیز به مسلمانان و اسلام" دانسته اند.

یک سخنگوی شرکت نایکی به خبرگزاری فاکس امریکا گفته است که متن روی این پاپوش یک طرح عادی بوده با مسایل مذهبی هیچ ربطی ندارد. او گفته است که شرکت نایکی به تمام ادیان و مذاهب احترام دارد و این نگرانی مسلمانان را نیز جدی می‌گیرد.

خانم نورین خواستار امضای ۲۵ هزار نفر در این درخواست شده است و تا چاشت پنجشنبه به وقت واشنگتن دی سی بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر این درخواست را امضا کرده بودند.

ابراهیم هوپر، رئیس ارتباطات شورای روابط اسلامی امریکا در صحبت با خبرگزاری سی بی اس گفته است که آن نهاد در این مورد با شرکت نایکی سرگرم بحث است، اما به گفتۀ وی گمان نمی رود که حک شدن این لوگو روی پاپوش نایکی "عمدی" بوده باشد.

نایکی که یکی از مشهورترین شرکت‌های تولید کنندۀ لباس و وسایل ورزشی است، باری هم به خاطر اینکه به یک دختر مسلمان با حجاب در اشتهارات این شرکت ظاهر شده بود، از سوی گروه‌های افراطی غیر مسلمان به باد انتقاد قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG