لینک های دسترسی

Breaking News

مهاجمان مسلح بر یک مرکز نظامی در پاکستان حمله کردند


آرشیف
آرشیف

منابع امنیتی محلی می‌گویند که گروهی از مهاجمان مسلح روز چهارشنبه ۱۲ جولای (۲۱ سرطان) بر مرکز نیروهای شبه‌نظامی پاکستانی در شهر ژوب در ایالت بلوچستان حمله کردند که تلفاتی برجا گذاشت.

بر اساس گزارش‌ها، در این درگیری پنج منسوب امنیتی پاکستان کشته و نه نفر دیگر از جمله پنج غیرنظامی زخمی شدند. همچنان در این درگیری سه مهاجم نیز کشته شدند. اردوی پاکستان هنوز در مورد این رویداد اظهار نظری نکرده است.

منابع امنیتی محلی گفته اند که حمله به این مرکز پایان یافته است، اما این گزارش به طور مستقل تایید نشده است.

حافظ طارق، معاون کمیشنر ژوب حمله به مرکز نیروهای شبه‌نظامی را به صدای امریکا تایید کرد. او گفت که در داخل این مرکز، اردوی پاکستان و سایر نهادهای نظامی در این عملیات مشارکت دارند و پولیس و سایر نیروهای نظامی برای کمک به عملیات در شهر ژوب در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

حافظ طارق گفت که در این عملیات از هلیکوپترهای نظامی نیز استفاده می‌شود.

یک مقام دیگر که نخواست نامش فاش شود، به صدای امریکا گفت: "این یک حمله مسلحانه بزرگ بر مرکز نظامی است که عملیات برای مهار کردن آن در جریان است، شش سرباز زخمی شده اند و گزارش‌ها از کشته شدن چند نفر نیز وجود دارد، دو نفر مهاجمان نیز کشته شده اند".

در این حال، مسوولان شفاخانه ملکی ژوب تایید کرده اند که پنج زخمی به شمول یک زن و دو کودک به شفاخانه منتقل شدند. مسوولان وضعیت زن مجروح را بحرانی توصیف کرده و گفته اند که او را برای مداوای بیشتر به کویته فرستاده اند.

هنوز مسوولیت این حمله را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

برخی از اهالی شهر ژوب گفته اند که این درگیری حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد آغاز شد و تا ساعت ۵:۰۰ صبح ادامه یافت. به گفتۀ باشندگان محل، پس از توقف کوتاه دوباره میان دوجانب تبادل آتش آغاز شد.

طی ماه‌های اخیر امنیت در این ساحهٔ ایالت بلوچستان پاکستان رو به وخامت نهاده است. به تاریخ سوم جولای یک پوسته تلاشی پولیس در ساحهٔ کوهستانی شیرانی این شهر هدف حمله قرار گرفت که در آن سه پولیس و یک مرزبان پاکستانی کشته شدند.

همچنان ادعا شد که در آن حمله یک مهاجم کشته شده است. گروه تحریک طالبان پاکستان مسوولیت حمله در شیرانی را بر عهده گرفت.

پیشتر از آن به تاریخ ۱۹ می سال روان کاروان سراج‌الحق، رهبر جماعت اسلامی در منطقه شیرانی ژوب آماج یک حملۀ انتحاری قرار گرفت که در آن پنج نفر زخمی شدند، اما به سراج‌الحق آسیبی وارد نشد.

XS
SM
MD
LG