لینک های دسترسی

Breaking News

خواست فعالان از مهاجرین: روز پنجشنبه کار نکنید


آرشیف: اقدام رئیس جمهور ترمپ در مورد اخراج مهاجرین غیر قانونی از با مخالفت های شدید و مظاهرات مواجه شده است

فعالان از مهاجرین در ایالات متحده خواستند تا در اعتراض به موقفگیری شدید دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، روز پنجشنبه به عوض رفتن به کار و یا مکتب، در خانه های شان بمانند.

این فعالان همچنین از مهاجرین خواستند تا در بیرون از خانه های غذا نخورند و برای خریداری نیز نروند تا از این طریق نقش حیاتی آنان در جامعۀ ایالات متحده، بر جسته شود.

شعار "یک روز بدون مهاجرین" از یک ماه به این سو در رسانه های اجتماعی به طور گسترده مطرح شده است. این اقدام در پاسخ به تعهد دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده است که از طریق یک فرمان اجرایی خواستار سرکوبی مهاجرین غیر قانونی در امریکا شده است.

پس از فرمان اجرایی آقای ترمپ، هفتۀ گذشته ۶۸۰ مهاجر غیر قانونی در امریکا دستگیر شد و این اقدام موجب نگرانی گروه های حامی حقوق مهاجرین شده است.

در پیام یکی از مهاجرین غیر قانونی که به صورت گسترده در رسانه های اجتماعی شریک شده است، آمده است که "آقای رئیس جمهوری، بدون ما و بدون سهم ما این کشور فلج است".

تا حال معلوم نیست که به چه تعداد مهاجرین غیر قانونی به این خواست پاسخ مثبت خواهد داد.

اما جوس اندرز، آشپز معروف که اصلاً از امریکای لاتین است، از اعتصاب کارمندان اش حمایت می کند.

آقای اندرز گفت "کسانیکه حتی برای یک روز هم غیر حاضری نکرده اند، می گویند که روز پنجشنبه نمی آیند. آنان می خواهند از طریق حاضر نشدن در کار بگویند که ما اینجا هستیم. حد اقل کاری که می توانستم انجام دهم این است که برای شان بگویم، درست است".

ده ها رستوران در ایالت های نیویارک، پنسلوانیا، تکزاس و کارولینای شمالی و جنوبی که اکثر کارمندان شان مهاجرین استند، تعهد کرده اند تا روز پنجشنبه دروازه های رستوران های شان را بسته کنند تا از این طریق همبستگی شان را به کارگران شان نشان دهند.

در شهر نیویارک، مالکان رستوران های زنجیره ای موسوم به بلو ریبین گفته اند که با وجود تاثیرات اقتصادی، آنان چندین رستوران را روز پنجشنبه مسدود خواهند کرد.

در شهر واشنگتن دی سی مالکان ده ها رستوران پلان دارند تا روز پنجشنبه رستوران های شان را مسدود نگهدارند.

XS
SM
MD
LG