لینک های دسترسی

Breaking News

درخواست سازمان ملل برای کمک به نیرو های افغان


نمایندۀ سازمان ملل متحد در افغانستان روز جمعه گفت این سازمان از اشتراک کنندگان نشست شیکاگو خواسته است تا "حمایت، دراز مدت و گستردۀ " رابرای نیرو های امنیتی افغانستان فراهم آورند تا ثبات را ترویج داده و اطمینان حاصل شود که این کشور هیچگاهی یکبار دیگر به پایگاه دهشت افگنی بین المللی تبدیل نمی شود.

ین کوبیش نمایندۀ خاص سازمان ملل برای افغانستان در مصاحبۀ با اسوشیتدپرس گفت در آستانۀ اجلاس شیکاگو، سازمان ملل "پیام بسیار قوی" را به کشور های عضو و غیر عضو اتحاد ناتو در افغانستان فرستاده است تا سرمایه گزاری های بزرگ ده سال اخیر به شمول هزاران قربانی انسانی که در این راستا داده شده است، را نباید از دست داد.

کوبیش گفت نشست ناتو باید "یک تعهد مشخص هر کشور" را ارایه کند- نه اینکه تنها تعهدات عمومی سیاسی – تا بتوانیم تا حد ممکن نیازمندی های سالانۀ 4.1 میلیارد دالر نیرو های امنیتی افغان را برای سال های آینده فراهم کنیم.

کوبیش گفت باید کشور های منطقه که قرار است به تاریخ 14 ماه جون در کابل نشستی را راه اندازی می کنند، نیز حمایت شانرا در مبارزه علیه دهشت افگنی، تجارت مواد مخدر و ترویج سرمایه گزاری با افغانستان فراهم سازند.

وی گفت با خروج نیرو های بین المللی همواره خطر ها و نگرانی ها وجود داشته است اما من می گویم که آن یک انکشاف طبیعی می باشد.

XS
SM
MD
LG