لینک های دسترسی

کارنامه موفقیت آمیز ائتلاف بین المللی در جنگ با شورشیان


آرشیف: حمله بر سفارت ایالات متحده در کابل

سخنگویان ناتو درافغانستان سال 2011 را مملو از موفقیتها اعلان نمودند. ناتو موفقیت در میدان جنگ و هم کامیابی در فراهم کردن زمینه انتقال مسوولیت های امنیتی به قوای افغان را ادعا کرده است.

کارستین جیکوبسن، سخنگوی آیساف گفت "در سال گذشته با موفقیت های قابل ملاحظه"، شورشیان طالبان مجبور به عقب نشینی از سنگرشان درجنوب کشور شدند.

او گفت: موفقیت بسیار زیاد بوده است که شورشیان به اندازه زیادی کنترول ساحات را از دست دادند و اکنون به استفاده از آله های انفجاری تعبیه شده به حیث روش اولیه حملات شان اتکا دارند.

سخنگوی آیساف آموزش های فرهنگی را بخش حساس و مهم برنامه های آموزشی قوای بین المللی در افغانستان عنوان کرد.

سخنگوی آیساف گفت درشرق افغانستان، عساکر ائتلاف با سلسله عملیات موسوم به شمشیر و تیغ کارد به طور قابل ملاحظه ای شبکه حقانی را مختل کرده است. او افزود قوای ائتلاف درعملیات سال گذشته بیش از 500 تن از رهبران شورشی و جنگجویان را دستگیر یا کشته اند.

جانب طالبان مسوول یک سلسله حملاتی درکابل است که مقامات عالی رتبه را هدف قرار داده و در آن حملۀ 19 ساعته بر سفارت ایالات متحده به تاریخ 13 سپتمبر شامل است.

این شبکه در منطقه سرحدی بین افغانستان و پاکستان مستقر است که به گفته جنرال جیکوبسن آن شبکه کانون توجه مهم عملیات باقی خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG