لینک های دسترسی

Breaking News

احضار شارژدافیر افغان از سوی حکومت پاکستان


عساکر پاکستانی در امتداد مرز با افغانستان

دفتر أمور خارجۀ حکومت پاکستان، مجنون گلاب شارژدافیر افغانستان در آن کشور را به روز جمعه احضار نموده و "نگرانی جدی" جانب پاکستان را در مورد واقعۀ روز پنجشنبه در منطقۀ باجور به وی ابراز داشته است.

مقامات پاکستان امروز خبر دادند که اعتراض نامۀ شدیدی را به این دیپلومات افغان سپرده اند.

بر اساس گزارش ها، ده ها تندرو مسلح با تفنگ های خودکار و راکت انداز ها، به روز پنجشنبه از افغانستان وارد منطقۀ باجور شده و پنج غیرنظامی را، به شمول دو زن، کشته اند.

به دنبال این حمله، نیرو های امنیتی پاکستان به عملیات تصفیوی در منطقۀ باجور پرداخته و حد اقل ۱۱ تندرو را کشته اند.

در همین حال، شماری از افراد قبایلی روز جمعه با برگزاری مراسم تدفین کشته شدگان شان، بر علیه حملات امریکاییان و عساکر پاکستانی به مظاهره پرداختند. یکتن از مظاهره کنندگان گفت:

"در رسانه ها خبر های منتشر میگردد که گویا مجتبی، این دهشت افگن و یا فلان دهشت افگن دیگر، هدف قرار گرفت و کشته شد. مثلاً ما شب گذشته در رسانه ها شنیدیم که مجتبی یک دهشت افگن پنجابی بود و کشته شد. رسانه ها، این وقایع را تقبیح نمیکنند، خصوصاً میدیای اسلام آباد که ما را افراط گرا و دهشت افگن میخواند. ما همه قبایل، این کار را محکوم میکنیم."

از سوی دیگر، مردم محل در نزدیکی شهر چمن بلوچستان، روز جمعه برای مدت کوتاهی، قطار های حمل اکمالات برای قوای ناتو در افغانستان و وسایط نقلیۀ دیگر را متوقف ساختند.

XS
SM
MD
LG