لینک های دسترسی

Breaking News

ممانعت از ورود یک عضو کانگرس امریکا به کابل


روزنامۀ گاردین چاپ لندن گزارش می دهد که روابط میان حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان و ایالات متحده بعد از آن دوباره به کشیدگی گرایید که یک عضو ارشد کانگرس ایالات متحده که منتقد حکومت کابل بود از ورود به افغانستان منع شد.

دانا روحرابکر رئیس کمیتۀ فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان روی نظارت و بررسی یکی از مخالفین رک و راست گوی حکومت حامد کرزی تلقی می شود.

گاردین گزارش می دهد که او در راس یک هیات که عازم افغانستان بود در میدان هوایی دبئی متوقف شد. سایر اعضای هیات ویزۀ افغانستان را داشتند اما آقای روحرابکر ویزۀ دخول به افغانستان را نداشت.

بر اساس اظهارات سخنگوی مطبوعاتی این مقام کانگرس ایالات متحده، هلری کلنتن وزیر خارجۀ ایالات متحده شخصاً پیامی را از جانب رئیس جمهور افغانستان به وی رسانیده است که او در کابل استقبال نشده و از وی تقاضا شده تا به کابل نرود و او پذیرفته است.

عدم دخول یک عضو کانگرس ایالات متحده شمار رویداد های را افزایش می دهد که از قبل روابط میان این دو کشور را کشیده ساخته است. یک دیپلومات ارشد در کابل به روزنامۀ گاردین گفته است "این عمل یک ماه قبل از کنفرانس شیکاگو درست به نظر نمی رسد."

روحرابکر روابط طولانی با افغانستان از دهۀ 80 داشته و دوست شخصی بعضی از قوماندانان که در حمایت ایالات متحده با شوروی وقت مبارزه کردند، می باشد.

XS
SM
MD
LG