لینک های دسترسی

محاصرۀ طالبان در نزدیکی دفتر استخبارات قندهار


آرشیف

مقامات افغان می گویند عساکر حکومت به کمک نیرو های ناتو به از بین بردن یک مرکز تجمع جنگجویان طالبان نزدیک شده می روند که به روز شنبه بر عمارات دولتی حملاتی را انجام دادند.

مقامات میگویند عساکر افغان چندین شورشی را در یک عمارت در نزدیکی دفتر استخبارات محلی محاصره نموده اند و تقریباً تمام عمارات که مورد حملات طالبان قرار گرفته بود اکنون از وجود آنها پاک شده است.

جنگجویان طالبان با استفاده از راکت های سرشانۀ، و شلیک سلاح خفیف، مقر ولایت، عمارات پولیس و مرکز استخبارات محل را مورد حمله قرار دادند.

حملۀ روز شنبه بزرگترین حمله از زمان آغاز حملات بهاری طالبان به شمار می رود.

در جریان حمله بر شورشیان طالبان در شهر قندهار حد اقل بیست جنگجوی طالبان به شمول هشت بمگذار انتحاری که خود را منفجر ساختند، کشته شده اند.

مقامات میگویند اکثریت شورشیان که بر قندهار حمله نمودند در جمع صد ها نفری بودند که از زندان عمده "سر پوسا" در اواخر ماه گذشته فرار نمودند.

همچنان به روز یکشنبه جنرال دیوید پیتریئس که رهبری قوای نظامی در افغانستان را به عهده دارد در یک مصاحبه با اسوشییتد پرس گفت کشته شدن اسامه بن لادن شاید تاثیر القاعده را بر طالبان ضعیف سازد.

جنرال پیتریئس همچنان هشدار داد که افغانستان هنوز هم جای احتمالی پناهندگی برای گروه های دهشت افگن بین المللی مثل القاعده است. وی تاکید نمود که مرگ بن لادن معنی ختم جنگ ناتو در افغانستان را ندارد.

XS
SM
MD
LG