لینک های دسترسی

Breaking News

محکومیت سه مقام افغان به جعل و سوءمدیریت


آصف مهمند، عضو شورای ولایتی بلخ، قبلاً ادعا کرده بود که عطا محمد نور، رئیس اجراییه حزب جمعیت اسلامی او را شنکجه کرده بود

لوی سارنوالی افغانستان روز چهار شنبه تایید کرد که سه مقام عالیرتبه افغانستان به دلیل "جعل اسناد و سوء استفاده از موقف رسمی" به حبس محکوم شدند.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان، به صدای امریکا گفت که محکمۀ ابتدایه مبارزه با جرایم سنگین آصف مهمند، عضو شورای ولایتی بلخ، و داعی الحق عابد، معین اسبق وزارت ارشاد، حج و اوقاف، را هر کدام به پنج سال و دو ماه زندان محکوم کرد. آقای رسولی همچنان گفت که قاضی محکمه عبدالرحمان احمدزی، رئیس حج و اوقاف کابل، را به سه سال زندان محکوم کرده است.

به گفتهء آقای رسولی "قضیه اتهام تزویر اسناد و استفادۀ اسناد تزویری و همچنان سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه وی آنان تحت رسیدگی سارنوالی اختصاصی مرکز عدلی قضایی ما قرار داشت."

سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان همچنین گفت که دو فرد دیگر نیز در رابطه به اتهامات وارده قابل پیگرد قانونی قرار دارند، اما در مورد هویت آنان چیزی بیان نکرد.

آقای رسولی گفت که آقای احمدزی در جریان حکم محکمه حضور داشت، اما آصف مهمند، عضو شورای ولایتی بلخ، و داعی الحق عابد، معین اسبق وزارت ارشاد، حج و اوقاف در جلسۀ قضایی حضور نداشتند.

آقای رسولی گفت که "حکم محکمه تنفیذی است" اما بر اساس قوانین افغانستان شخص محکوم می تواند استیناف طلب و یا در نهایت تمیز طلب شود.

XS
SM
MD
LG