لینک های دسترسی

Breaking News

دو کرکت باز افغان برای بازیهای داخلی وست انديز خریداری شد


محمد نبی عیسی خیل و راشد خان

پس از آن که لیگ برتر هند، دو بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان، محمد نبی عیسی خیل و راشد خان را برای فصل کنونی بازی های کرکت خریداری کرد، اکنون وست اندیز نیز این دو بازیکن را برای فصل کنونی بازی های کرکت لیگ برتر کارابین CPL خریداری نمود.

این نخستین باری است که بازیکنان افغان به این لیگ ها را میابند. با وجود آنکه راشد خان در لیگ برتر هند به ۴٠ میلیون و محمد نبی عیسی خیل را سه میلیون کلدار هندی خریداری کرده بود اما لیگ برتر کارابین، امروز در وست اندیز، عیسی خیل را ٩٠ هزار دالر و راشد خان را ٦٠ هزار دالر خریدار کرد.

نام های نورور منگل، نجیب ځدران و اصغر ستانکزی نیز در فهرست بازیکنان جهانی کرکت برای لیگ برتر کارابین ثبت شده بود.

لیگ برتر کارابین در جریان ماه جون و اگست سال جاری راه اندازی میشود که شش تیم در آن با هم رقابت خواهند کرد.

لیگ برتر هند در ماه اپریل و می راه اندازی میشود که در آن هشت تیم به رقابت خواهند پرداخت.

رقابت امروزی در مقابل ایرلند

تیم ملی کرکت افغانستان امروز در دومین رقابت ٢٠ اووره کرکت نیز ایرلند را شکست داد. بازیکنان افغان در حالی برای تیم حریف ١٨٥ دوش هدف تعیین کردند که فقط هشت نفر شان از میدان حذف شده بودند.

باران باعث شد که اوور ها به ١١ کاهش یابد و تیم ایرلند باید ١١١ دوش انجام میداد. اما بالنگ قوی راشد خان و کریم جنت و شاهپور ځدران نگذاشت تیم مقابل، خود را به هدف برساند.

تیم ایرلند در ١١ اوور فقط ٩٣ دوش در حالی انجام داد که نُه بازیکن این تیم از میدان حذف شده بود.

در این رقابت نجیب ترکۍ به خاطر کسب ٩٠ دوش و راشد خان به خاطر حذف کردن پنج بازیکن تیم مقابل، مرد میدان شناخته شدند. افغانستان در سه رقابت ٢٠ اوور ٢-٠ بر ایرلند برتری گرفته است.

رقابت های بعدی تیم کرکت

تیم ملی کرکت افغانستان قرار است در ماه جون در پنج بازی ٥٠ اوور و سه بازی ٢٠ اووره با تیم وست اندزی مقابل شود. بورد کرکت هر دو کشور این سلسله رقابت ها را در تائید کرده اند که در کارابین راه اندازی خواهد شد.

تیم وست اندیز قهرمان بازی های ٢٠ اووره جهان است که در جریان رقابت های جام جهانی در مقابل افغانستان شکست خورده بود.

XS
SM
MD
LG