لینک های دسترسی

Breaking News

افغان فلم در واکنش به تصمیم صالح: سینما پارک را ویران نکنید


ریاست افغان فلم در واکنش به تصمیم امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در مورد سینما پارک، از شاروالی کابل خواست تا این سینما را "ویران نکند".

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان پس از آنکه مسوولیت امنیت کابل را به دوش گرفت، به تاریخ ۲۹ اکتوبر (هشتم عقرب) از شاروالی کابل خواست که "سینما پارک و سینمای خیرخانه" را تخریب و یا به شکل مدرن فعال سازد.

آقای صالح در صفحهٔ فیسبوک‌ش نگاشته است: "از شاروالی کابل خواسته شد که سینمای پارک شهرنو را یا تخریب کند و ساحه را شامل پارک سازد – یا به شکل مدرن فعال سازد – و یا در مشارکت با تجار به یک مرکز فرهنگی اساسی تبدیل کند. وضعیت موجود قابل قبول نیست. عین تصمیم در ارتباط به سینمای خیرخانه گرفته شد. یا پارک تفریحی برای خانواده ها شود. یا کتابخانه واقعی و یا سینما به شکل با عزت آن فعال گردد."

ریاست افغان فلم در واکنش به این تصمیم گفته است که آنان بارها از شاروالی کابل درخواست کرده اند که مدیریت "سینما پارک و دیگر سینماها" را به آنان بسپارد، اما شاروالی کابل با این درخواست، مخالفت کرده است.

در اعلامیه افغان فلم آمده است: "مدیریت سینما پارک را به افغان فلم بسپارید و با ویرانی این مکان، خاطرات سینمایی یک شهر را ویران نکنید."

سمیرا رسا، سخنگوی شاروالی کابل روز جمعه ششم نومبر (‍۱۶ عقرب) به صدای امریکا گفت که هنوز تصمیم این اداره در مورد سینما پارک نهایی نشده است.

XS
SM
MD
LG