لینک های دسترسی

Breaking News

لوی سارنوال افغانستان در جلسه استیضاح ولسی جرگه شرکت نخواهد کرد


لوی سارنوال افغانستان در جلسه استیضاح ولسی جرگه شرکت نخواهد کرد

رحمت الله نظری معاون لوی سارنوالی افغانستان روز سه شنبه در کنفرانسی خبری در کابل - به نیابت از محمد اسحاق الکو لوی سارنوال کشور صحبت میکرد - با صراحت تمام اعلام کرد که آقای الکو به هیچ صورت در جلسه استیضاح ولسی جرگه شورای ملی به روز شنبه شرکت نمی کند و هر فیصله یی را هم که وکلا در غیاب بکنند قابل قبول نمی باشد و اعضای ولسی جرگه، نهاد قانون گزار، باید اول قانون اساسی را مطالعه بکنند.

گزارش صوتی عبدالحی ورشان را بشنوید:

معاون لوی سارنوالی پیوسته با اعلام عدم حضور لوی سارنوال کشور در جلسۀ استیضاح ابراز داشت این ماجراجویی از جانب آن عده از اعضای ولسی جرگه راه اندازی می شود که از طریق تقلب به کمک کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل شکایت انتخاباتی به ولسی جرگه راه یافته اند. او گفت لوی سارنوالی با آن عده وکلایی که با آرای شفاف مردم به مجلس راه یافته اند مشکلی ندارد.

معاون لوی سارنوالی شمار وکلای بقول وی "ماجراجو" را ۴۹ تن بیان داشته گفت چون شمارش مجدد آرا به استثنای کابل در سراسر کشور صورت گرفته است شمار و رقم این وکلا بالاتر خواهد رفت. معاون لوی سارنوال افغانستان ادعا کرد که بر مبنای شمارش مجدد گفته می شود که تا پنجاه فیصد در نتایج ولسی جرگه تغییر وارد خواهد شد.

آقای نظری در جواب به سوالات خبرنگاران پیرامون تعهد و وعدۀ لوی سارنوال که در هنگام کسب رأی اعتماد از ولسی جرگه گفته بود:

"هر وقت و هر زمان که ولسی جرگه بخواهد برخلاف سلف اش، آقای ثابت، به مجلس حاضر می شود"

اوکه به نیابت از آقای الکو صحبت می کرد گفت وعده و وفا به وعده یک وجیبه اخلاقی است نه بالاتر از آن.

معاون لوی سارنوالی پیرامون اظهارات چند روز قبل خود که گفته بود معین یک وزارت به اتهام فساد به پنج سال حبس محکوم شده بود هنوز هم به وظیفه اش ادامه می دهد و دولت توانایی بازداشت زورمندان را ندارد معلومات تازه ارایه کرده بدون نام آن شخص گفت او شخص دیروز از محکمه استیناف برائت گرفت و حکم برائتش دیروز برای ما رسید و فعلا نیاز به گرفتن نام او نیست.

XS
SM
MD
LG