لینک های دسترسی

Breaking News

حضور رهبران جهادی افغان در مراسم روز ملی چین خبرساز شد


مراسم شصت و نهمین سالروز جمهوری خلق چین

تصاویری که گفته می‌شود در مراسم تجلیل از روز ملی چین در سفارت آن کشور در کابل گرفته شده است و در آن دختران چینی با لباس های چسپ و سنتی در حال رقص دیده می‌شوند، به پیمانۀ گسترده میان کاربران شبکه های اجتماعی افغان دست به دست شده است.

شماری از کاربران حضور رهبران جهادی به ویژه صبغت الله مجددی، رئیس حکومت موقت پیشین، محمد خان و محمد محقق، معاونان ریاست اجرائیۀ افغانستان در این مراسم، را مورد انتقاد قرار داده اند.

محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه، رنگین دادفر اسپنتا مشاور پیشین امنیت ملی افغانستان و برخی دیگر از مقام‌های کنونی و پیشین افغان از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

صفحۀ فیسبوک (تایید ناشده) مسما به حاجی محمد محقق شماری از عکس‌های مراسم "تجليل از شصت ونهمين سالگرد روز ملى جمهورى خلق چين" را که شامل قطع کیک و صحبت‌های مقام‌های افغان با مقام‌های سفارت چین می باشد، نیز نشر کرده است.

شماری از کاربران افغان همچنان نوشته اند که سفارت چین در یکی از پوسترهای بزرگ این مراسم از پرچم افغانستان با نشان "جمهوری دیموکرات خلق افغانستان" کار گرفته است.

کاربران فیسبوک در پای هر یک از عکس‌های این مراسم، نقدهای تند و تیز نوشته اند.

با وصف بازتاب گستردۀ این مراسم در صفحات فیسبوک کاربران افغان، سفارت چین در کابل تا کنون اعلامیه یا هم تصاویر این مراسم را در وبسایت خود نشر نکرده است.

XS
SM
MD
LG