لینک های دسترسی

Breaking News

در ایالت کالیفورنیای امریکا شمار فروشگاه های افغانی افزایش یافته است


شماری از شهروندان افغان که در جریان سال‌های گذشته به ایالات متحده امریکا مهاجرت کرده اند، صاحب تجارت های پررونقی شده اند و درکنار این که عواید خوب به دست میاورند، زمینهٔ اشتغال برای افغان‌های تازه وارد را نیز مساعد کرده اند.

در ایالت کالیفورنیا ده‌ها فروشگاه مواد خوراکه، لباس و سایر ضروریات افغان‌ها وجود دارد که شماری از اقلام مورد نیاز را از افغانستان نیز وارد می کنند.

تعداد این فروشگاه ها در ایالت کالیفورنیا رو به افزایش است و تنها در شهر سکرمنتوی این ایالت، بیش از ۳۵ فروشگاه افغان وجود دارد که تعداد زیاد افغان‌ها در آن مصروف کار اند و بیشتر مشتریان آنان نیز عمدتاً افغان ها اند.

ازخدمات نانوایی و قصابی گرفته تا فروش نوشیدنی ها، میوهٔ خشک و سایر کالاهای مورد علاقه افغان‌ها، دراین فروشگاه ها قابل دسترس است.

ایجاد این فروشگاه ها کسب و کار پر درآمدی را نصیب این افغان‌ها کرده؛ کسب و کاری که با رفع محدودیت های همه گیری کووید۱۹ رونق بیشتری گرفته است.

عطاالرحمن صافی، مالک یکی از این فروشگاه‌ها می‌گوید که فروشات‌اش در این چند ماه بعد از همه گیری کروناویروس خیلی خوب شده است چون مردم می توانند بدون قیود آزادانه خریداری کنند.

مالکین این فروشگاه ها همچنان می‌گویند که اجناس مورد نیاز مشتریان شان را برعلاوه افغانستان، از ترکیه و پاکستان نیز وارد می کنند.

درکنار این، برخی فروشگاه های افغانی سنگ های قیمتی و وسایل کمیاب و انتیک را نیز به مشتریان خارجی شان، از جمله امریکایی ها عرضه می‌کنند.

محمد طارق ساحل، مالک یکی از فروشگاه های افغانی در کالیفورنیا گفت که مشتریان او که بیشتر امریکایی‌ها اند، لاجورد و زمرد وارد شده از افغانستان را می پسندند.

در عین حال، ورود هزارها مهاجر افغان در یکسال گذشته به ایالت های مختلف امریکا از جمله درکالیفورنیا، مشتریان این فروشگاه ها را افزایش داده و سبب بلند رفتن سطح تجارت این افغان‌ها شده اند.

XS
SM
MD
LG