لینک های دسترسی

Breaking News

کشف دو قبر دسته جمعی در سرپل


مقامات افغان می گویند که تا حال کشتار دسته جمعی ۶۲ غیر نظامی مشخص شده، اما شمار کشته شدگان ممکن

مقامات در افغانستان می گویند که پولیس دو قبری را که در آن اجساد ۳۶ تن به صورت گروهی دفن شده بودند، در ولایت سرپل کشف کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل، گزارش می دهد که ۲۸ جسد در یک قبر و هشت جسد در قبر دیگر کشف شده است. آقای امانی گفته است که اجساد مربوط قربانیان خشونت های اخیر در آن ولایت می باشد.

به گفتۀ آقای امانی "بسیاری از قربانیان سر بریده شده اند. به استثناه سه کودک که سن شان بین هشت تا ۱۵ سال است، همه قربانیان را مردان تشکیل می دهد".

آقای امانی همچنین گفته است که محل قبر دسته جمعی سومی نیز مشخص شده، اما این قبر در منطقۀ موقیعت دارد که در زمان حاضر تحت کنترول گروه طالبان قرار دارد.

بر اساس گزارش ها، تا حال کشتار ۶۲ نفر در قریه میرزا ولنگ تائید شده است، اما مقامات محلی می گویند که شمار تلفات شاید بیشتر از این باشد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته است که بر اساس تحقیقات ابتدایی آن کمیسیون، جنگجویان طالب و تندروان گروه دولت اسلامی که رقبای سرسخت همدیگر اند، در حمله بر قریه میرزا ولنگ، متحدانه عمل کردند.

اما گروه طالبان این ادعا را رد کرده می گوید که جنگجویان آن گروه به تنهایی حمله را سازماندهی کرده اند و هیچ غیر نظامی را نکشته اند.

گروه دولت اسلامی یا داعش با نشر اعلامیه روز دو شنبه اعلام کرد که ۵۴ نفر را که شیعه مذهب بودند، را در میرزاولنگ کشتند.

XS
SM
MD
LG