لینک های دسترسی

Breaking News

وظایف قوماندان گارنیزیون و قوماندان امنیۀ کابل به تعلیق درآمد


گل نبی احمدزی قوماندان گارنیزیون کابل (راست) و حسن شاه فروغ قوماندان امنیۀ کابل

وظایف گل نبی احمدزی قوماندان گارنیزیون و حسن شاه فروغ قوماندان امنیۀ کابل به تعلیق در آمد.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که از اقدام لوی سارنوالی افغانستان منبی بر تعلیق وظایف این دو مقام امنیتی "در راستای حاکمیت قانون و تحقق مطالبات مردم" استقبال می‌کند.

پس از انفجار مرگبار اخیر در شهر کابل که منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر و زخمی شدن کم از کم ۴۰۰ نفر دیگر شد، شماری از معترضان خواستار برکناری چندین مقام امنیتی به شمول مشاور امنیت ملی، وزیر داخله و قوماندان گارنیزیون کابل شدند.

اما ریاست جمهوری افغانستان در پاسخ به این تقاضاها گفت که محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان وظیفۀ خود را "با کمال صداقت به میهن" انجام می‌دهد.

در خبرنامۀ ریاست جمهوری افغانستان آمده است " حکومت طی یک هفتۀ گذشته با اعضای شورای ملی در تماس بوده و پیرامون خواست‌های مردم در خصوص رویدادهای اخیر کابل مشورت نموده است که آنان نیز بر این خواست تاکید داشتند".

در خبرنامه همچنان آمده است که لوی سارنوالی به صفت نهاد مسوول مستقلانه تحقیقات همه جانبه را انجام داده و نتایج کامل آن را با مردم افغانستان شریک خواهد کرد.

اکنون اعتراض کنندگان در چندین ساحۀ کابل خیمه های اعتراضی برپا کرده و اصرار دارند که خواست‌های شان از سوی حکومت برآورده شود. شماری از شهریان کابل شکایت دارند که برافراشته شدن خیمه‌ها در مسیر‌های عمومی سبب بندش راه‌ها و ایجاد مشکلات برای شهریان شده است.

XS
SM
MD
LG