لینک های دسترسی

Breaking News

قابلیت رزمی نیروهای افغان تا پایان امسال افزایش میابد


در حال حاضر، نظامیان افغان در بیش از پانزده ولایت با طالبان و گروهای دهشت افگن درگیر جنگ میباشند

وزارت دفاع افغانستان میگوید که تا پایان سال ٢٠١٧، شمار طیارهای جنگی و هلیکوپترهای اردوی ملی افزایش خواهد یافت.

به گفتۀ مقامات وزارت دفاع، هرچند نیروهای افغان با تجهیزات کنونی نیز توانایی مبارزه با دهشت افگنان را دارند، اما در پلان دارند تا قابلیت رزمی اردوی ملی افزایش داده شود و با وسایل جدیدتر تجهیز شوند.

باوجود آن که کمبود تجهیزات ثقیله، وسایل کشفی و استخباراتی یکی از آزمون های بزرگ در برابر ماموریت های روزمرۀ نیروهای امنیتی افغان میباشد، اما جنرال اسدالله، مدیر عمومی پولیس زون ١٠١ آسمایی میگوید، توانایی امروز نیروهای افغان نسبت به چند اخیر قابل مقایسه نیست.

به گفتۀ جنرال اسدالله "نظر به ٢٠١۴ قویتر و نیرومند استیم. توپ داریم، تانک داریم، قوای هوایی و رادار داریم. هرکس با قوای مسلح و پولیس ما جنگ میکند، این گز این میدان."

در حال حاضر، نظامیان افغان در بیش از پانزده ولایت با طالبان و گروهای دهشت افگن درگیر جنگ میباشند.

مقامات اردو و پولیس ملی افغانستان در حالی از افزایش قابلیت های دفاعی نیروهای امنیتی خبر میدهند که قرار است دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، فردا جمعه با مقامات ارشد حکومت اش در مورد ستراتیژی جنگ در افغانستان، مشوره کند.

مقامات نظامی امریکا گفته اند که ادارۀ رئیس جمهور ترمپ به ایجاد یک پالیسی که متضمن تعهد درازمدت در قبال افغانستان خواهد بود، بسیار نزدیک شده است.

براساس ستراتیژی جدید، انتظار میرود که حدود چهارهزار سرباز اضافی امریکا به افغانستان فرستاده شود. مقامات نظامی امریکا میگویند که بیشترین این سربازان، مسؤلیت مشوره و آموزش دهی به نیروهای امنیتی افغان را برعهده خواهند داشت.

قابلیت رزمی نیروهای افغان تا پایان امسال افزایش میابد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG