لینک های دسترسی

۵ عسکر امریکایی دیگر در جنوب و شرق افغاستان کشته شدند


۵ عسکر امریکایی دیگر در جنوب و شرق افغاستان کشته شدند

ناتو میگوید، شورشیان به حملات مرگبار خود بر عساکر امریکایی ادامه داد و پنج عسکر امریکایی را طی حملات جداگانه در افغانستان هلاک ساخته اند.

چهار عسکر امریکایی بروز سه شنبه در نتیجۀ انفجار یک بم کنار جاده در شرق افغانستان هلاک گردیدند. عسکر دیگر در جریان حملۀ شورشیان در جنوب آنکشور کشته شد.

همچنان بروز دوشنبه، انفجار بم های کنار جاده در جنوب هشت عسکر قوای ائتلاف را هلاک ساخت. هفت تن آنها امریکایی بودند.

ضمناً، قوماندان قوای ائتلاف و امریکایی در افغانستان بروز سه شنبه گفت، طرح آغاز عملیۀ خروج قوای خارجی به مثابۀ تحویل دهی مکمل مسئولیت امنیتی به قوای افغان نیست.

جنرال دیوید پتریئس گفت، عملیۀ آغاز خروج قوای امریکایی از افغانستان که توسط براک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده اعلام شده است، کاهش تعداد عساکر در آنکشور میباشد.

پتریئس همچنان گفت، طی چند روز آینده آخرین قطعات سی هزار عسکر امریکایی که فرمان اعزام آن را رئیس جمهور اوباما داده است، به افغانستان خواهند رسید. با رسیدن این قطعات، رقم عساکر امریکایی در افغانستان به ۱۵۰ هزار عسکر میرسد.

همچنان طبق گزارش همایون شعیب، خبر نگار رادیو آشنا صدای امریکا، محمد جان رسول یار، سخنگوی والی ولایت زابل میگوید، افراد مسلح شب گذشته در مربوطات ولسوالی شهر صفا ولایت زابل بر قطار اکمالاتی نیرو های ائتلاف حمله نمودند.

بین محافظین امنیتی خصوصی آن قطار و طالبان مسلح درگیری به وقوع پیوست که در نتیجه آن دو تن از محافظین امنیتی کشته و پنج تن دیگر مجروح شدند.

به قول رسولیار درین زد و خورد به مخالفین مهاجم تلفاتی ورد گردیده است، ولی تعداد دقیق تلفات آنها معلوم نیست.

نیرو های افغان در ولسوالی دهراود ولایت ارزگان روز گذشته علیه مخالفین دولت یک رشته عملیات نظامی را به راه انداخته بودند که در جریان آن هشت تن از مخالفین دولت و یک پولیس کشته و چهار تن دیگر مجروح گردید.

به اساس یک گذارش دیگر شب گذشته در شهر قندهار بر دفتر یوناما از طرف جنوب شهر قندهار یک فیر راکت شیلیک گردید که در اثر اصابت آن یک تن از محافظین امنیتی پولیس جراحت برداشت.

همچنان، در حوزه هشت امنیتی شهر قندهار شب گذشته افراد مسلح سوار موتر سایکل یک تن از مامورین پولیس ملی را کشتند.

XS
SM
MD
LG