لینک های دسترسی

Breaking News

مسابقۀ دوش برای تمدید آتش بس در افغانستان


رقابت دوش به خاطر تمدید آتش بس در افغانستان
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

مسابقات دوش به خاطر تمدید آتش بس در افغانستان

یک سازمان اجتماعی در شهر کابل روز جمعه مسابقات دوش را تحت نام "آتش بس" به راه اندخت.

این مسابقات که به فاصله پنج و نیم کیلو متر از منطقه دهمزنگ تا قصر دارالامان راه اندازی شد، در آن حدود ۱۲۰ جوان ورزشکار در آن اشتراک کردند.

هدف این رقابت ها تمدید آتش بس میان حکومت افغانستان و طالبان مسلح خوانده شده است.

حامد سلطانی، مسوول سازمان "جوانان آینده نگر" که این مسابقات را تمویل کرده است، میگوید که این مسابقات میتواند صدای برای ختم جنگ در افغانستان باشد.

آقای سلطانی گفت " خیر در صلح است؛ از جنگ خسته شده ایم. میخواهیم با راه اندازی این مسابقات به طالبان مسلح پیام بدهیم که پیشنهاد حکومت در مودر تمدید آتش بس را قبول کنند تا فضای صلح در کشور تامین شود."

وی افزود "جوانان ستون فقرات یک جامعه اند. راه اندازی این چنین مسابقات برای جوانان مفید است. ورزش میتواند جلو ناهنجاری ها را در یک جامعه بیگیرد و باعث ایجاد همپذیری و صلح شود."

محمد کریم یاقوت یکی از اشتراک کنندگان این مسابقه که در پایان این رقابت مقام اول را بدست آورد، میگوید که این حرکت آن پیامی برای پایان نا امنی است.

آقای یاقوت گفت "بخاطر صلح دویدیم، میخواهیمصلح در تمام کشور برقرار شود تا زندگی آرام داشته باشیم."

هفته گذشته افغانستان شاهد آتش بس سه روز از سوی حکومت این کشور و طالبان مسلح بود.

این آتش بس واکنش های مثبت و متعدد داخلی و خارجی را در پی داشت. شماری از مردم افغانستان گفته اند که برای صلح دوامدار بیشتر از هر زمان دیگر امیدوار شده اند و خواهان تمدید آتش بس میان جناح های مذکور در کشور شده اند.

XS
SM
MD
LG