لینک های دسترسی

وزارت دفاع امریکا: با وجود مشکلات، ستراتیژی برای افغانستان موثر واقع شده است


وزارت دفاع امریکا: با وجود مشکلات، ستراتیژی برای افغانستان موثر واقع شده است

وزارت دفاع ایالات متحده میگوید، پیشرفت قوای به رهبری ایالات متحده در بعضی از ساحات معین در افغانستان، مشروعیت ستراتیژی تجدید شدۀ رئیس جمهور ایالات متحده برای این کشور جنگ زده را ثابت میسازد.

وزارت دفاع ایالات متحده بروز پنجشنبه گفت، قوای به رهبری ایالات متحده در بعضی از ساحات معین در افغانستان پیشرفت نموده که مشروعیت ستراتیژی تجدید شدۀ بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده برای این کشور جنگ زده را ثابت میسازد.

جف موریل، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده تأیید نمود که وضع در جنوب افغانستان دشوار بوده است.

ولی او تاکید کرد که قوت طالبان در شمال کاهش یافته و در غرب، مخصوصا در شرق، جاییکه شورشیان به آسانی میتوانند به پاکستان فرار کنند، پیشرفت های صورت گرفته است.

موریل همچنان اشاره نمود که در مارجه، با وجود نگرانی و ترسی که هنوز هم توسط طالبان بین مردم پخش میشود، وضع بهتر شده است. در کابل نیز وضع امنیت بهبود یافته است.

ارزیابی موریل یک روز بعد از آن صورت گرفت که رابرت گیتس، وزیر امور دفاع ایالات متحده خواهان حوصله مندی شده و گفت، مردم نباید در ستراتیژی یی که تازه در شروع سال جاری طرح و پیشکش شد، توقع نتایج چشمگیری را داشته باشند.

گیتس گفت، جنرال مک کریستل، قوماندان قوای ناتو و امریکایی در افغانستان، با رسیدن موعد ارزیابی جنگ در آخر سال جاری، قادر خواهد بود پیشرفت را در زمینه نشان دهد.

XS
SM
MD
LG