لینک های دسترسی

کابل:دستگیری هفت مظنون در ارتباط با حملات انتحاری


کابل:دستگیری هفت مظنون در ارتباط با حملات انتحاری

مقامات افغان اعلام نموده اند که هفت تن را در ارتباط به حملۀ هفتۀ گذشتۀ طالبان بریک قطار ناتو در کابل که باعث کشته شدن 18 تن به بشمول 6 سرباز ناتو گردید، دستیگر نموده اند.

سعید انصاری سخنگوی ادارۀ امنیت ملی بروز دوشنبه گفت ، مظنونین ، مسؤل سایر حملات بشمول حملۀ ماه فبروری بر یک مهمانخانه در کابل که باعث کشته شدن 16 تن گردید، نیز هستند.

انصاری گفت، مظنونین مذکور با طالبان افغانی ارتباط داشته که در مناطق قبائیلی پاکستان مستقر اند.

طی یک خشونت بروز دوشنبه ، دو سرباز ناتو در شرق و جنوب آنکشور به قتل رسید. یکی از آنها سرباز کانادائی بود که در از اثر انفجار یک بم کنار جاده در جنوب افغانستان کشته شد و هویت سرباز دوم افشا نگردیده که طی حملۀ سلاح خفیفه در شرق افغانستان به قتل رسید.

طی یک حادثۀ دیگربروز دوشنبه 5 تن از افراد ملکی در ولایت فراه زمانی به قتل رسیدند که موتر حامل شان با بم کنار جاده تصادم نمود.

طبق یک خبر دیگر افراد مسلح موترسایکل سوار در ولایت فاریاب یک تن از بزرگان قبایلی طرفدار حکومت را به ضرب گلوله به قتل رسانیدند.

محمد ظابط که در سال های 1980 علیه نیرو های شوروی جنگیده بود میخواست در جرگۀ صلح که قرار است در اوایل ماه آینده برای بحث روی دریافت راه های خاتمه جنگ در کابل برگذار گردد، اشتراک نماید.

همچنان مقامات افغان گفته اند که طی درگیری ها با نیروهای امنیتی در ولایت غزنی 19 شورشی به قتل رسیده است.

ناتو میگوید ، نیروهای مشترک ناتو و افغان یک قوماندان طالب و چندین تن از شورشیان را بروز یکشنبه در ولایت کندهار گرفتار نمودند. ناتو علاوه کرد که قوماندان مذکور هماهنگ کنندۀ حملات بر نیروهای ائتلاف ، و مسؤل توزیع راکت ، مواد منفجره و سایر تسلیحات برای شورشیان بوده است.

طالبان طی ماه های اخیر حملات خود را در افغانستان در حالی افزایش داده که ناتو برای یک عملیات ضد طالبان در کندهار آمادگی میگیرد.

XS
SM
MD
LG