لینک های دسترسی

Breaking News

مواد مخدر کشف شده در ننگرهار به آتش کشیده شد


مواد مخدر کشف شده در ننگرهار به آتش کشیده شد

به مقدار بيش از بيست و شش تن مواد مخدر که از مدت شش ماه به اين طرف در ولايت ننگرهار از سوى پوليس جمع آورى شده بود صبح امروز(چهارشنبه) با حضور هيئت وزارت امور داخلۀ افغانستان به آتش کشيده شد.

لوى پاسوال باز محمد احمدى، معين مبارزه با مواد مخدر وزارت امورداخله، هنگام حريق ساختن اين مواد به رسانه ها گفت همه ی آن از سوى پوليس سرحدی و پوليس ملى در مناطق مختلف ولايت ننگرهار از چنگال قاچاقچيان مواد مخدر جمع آورى شده بود که شامل چرس، پودر، هيروين و مشروبات الکلى ميباشد.

وى علاوه کرد به اتهام اين مواد تقریبا ٢١۵ تن نيز باز داشت گرديده اند که سه تن آنها زنان ميباشند.

معين مبارزه با مواد مخدر همچنان هشدار داد در صورتی که کدام قوماندان امنيه و يا ولسوال به دست داشتن در کشت و قاچاق مواد مخدر شناسايی گردد به زودى از وظيفه اش سبک دوش و مجازات خواهد شد.

از مدتی به اين طرف در جلوگيرى از قاچاق مواد مخدر در ولايت ننگرهار فعاليتهاى پوليس سرحدى تشدید یافته است. هفته ی گذشته مقدار بيش از دو تن مواد مخدر که قرار بود به آن سوى مرز پاکستان انتقال داده شود از سوى پوليس ياد شده تصرف شده بود.

کشف تجهیزات ناتو

در انکشاف ديگر مقامات افغان در ولايت ننگرهار از تصرف نمودن مقادیری از تجهيزات نظامى قواى ايتلاف خبر ميدهند که چندى قبل در مسير راه جلال آباد- تورخم به دست طالبان مسلح افتاده بود.

احمد ضيأ عبدالزى سخنگوى والى ننگرهار در يک نشست خبرى گفت کمپيوترهاى پيش رفته، ماشين آلات مراقبتى طياره ها، دستگاه هاى مخابراتى، و ديگر تجهيزات به ارزش ده میلیون دالر روز گذشته(سه شنبه) از تصرف مخالفان مسلح دولت در ولسوالى مهمند درۀ ننگرهار هنگام عمليات پوليس افغان به دست آمده است.

عبدالزى واضح نساخت نساخت که اين تجهيزات چه زمان و در کدام منطقه شاهراه جلال آباد - تورخم و چگونه به دست مخالفان مسلح دولت افتاده بود.

قواى ايتلاف پذيرفته اند که اين تجهيزات متعلق به آنان ميباشد و از سوى افراد مسلح تصرف شده بود.

مخالفان مسلح دولت تاهنوز در این مورد به رسانه ها صحبت نکرده اند.

XS
SM
MD
LG