لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار غنی به والیان - اگر با رسانه ها همکاری نکنید مجازات می شوید


رئیس جمهور غنی کارکرد شماری از سخنگویان حکومت را تقدیر کرد

رئیس جمهور افغانستان به والیان ۳۴ ولایت کشور دستور داده است که در عرصه تهیه و دسترسی معلومات با خبرنگاران و رسانه ها همکاری کنند.

محمد اشرف غنی یکشنبه در نشستی با فعالان رسانه ای گفت ”هر والی که در این راستا همکاری ننماید، ابتدا اخطار و سپس مجازات خواهد شد“.

رئیس جمهور غنی این اظهارات را در واکنش به انتقادهای شماری از فعالان رسانه ای بیان داشت که از عدم همکاری مقام های حکومتی با خبرنگاران، شکایت داشتند.

همچنان در یک واکنش غیرمستقیم به تنش های به میان آمده میان گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان، و شماری از رسانه ها آقای غنی گفت که خبرنگاران و مجریان رسانه های باید حق آزادی بیان افراد و شخصیت ها را محترم بشمارند.

ریاست جمهوری افغانستان در خبرنامه ای گفته است ”آزادی بیان یک طرفه نیست، پس رسانه‌ها باید تحمل داشته‌باشند و حق آزادی شخصیت‌های را احترام نمایند و هیچ ‌فردی حق محکوم‌کردن دیگران را ندارند“.

گلبدین حکمتیار هفته گذشته شماری از رسانه ها را ”شریر“ خطاب نمود و گفت که جلو آنها باید گرفته شود. این اظهارات آقای حکمتیار انتقادهای شدید رسانه ها و سازمان های حامی حقوق رسانه ها را در پی داشت.

XS
SM
MD
LG